Zestaw hamulcowy do zadań specjalnych

11 lipca 2017, 13:47

Terrain Tamer stworzył nowy zestaw hamulcowy dla pojazdów z napędem 4 x 4, składający się z wymiennych klocków hamulcowych i wirników zamiennych do OE, a także niedawno dodanych tarcz hamulcowych High Performance.

Mając na uwadze stale wzrastający eksport produktów, dla zespołu R&D stało się jasne, że potrzeba będzie szeregu części specjalnie zaprojektowanych, które sprostają trudnym warunkom panującym w Australii oraz spełnią rygorystyczne europejskie normy zgodności.

Badania pokazały, że części hamulcowe od Terrain Tamer były najczęściej montowane w przypadkach, w których oryginalne hamulce były zużyte i uszkodzone, co też pozwoliło zespołowi zda sobie sprawę, że jego główny klient zazwyczaj pracuje w samochodzie wymagającym części mocniejszych niż oryginalne.

Firma Terrain Tamer ściśle współpracowała z producentem OE i zaprojektowała nowe, odporne na wysoką temperaturę podkładki wykonane z półmetalicznego materiału. Przyczynia się on do wspomagania odporności na zatarcie hamulca i zapewnia lepszą wydajność, cichą pracę i dłuższy okres użytkowania.

Nowe klocki są zgodne z normą ECE R90 i zostały przetestowane w Stowarzyszeniu Badań Motorowych w Wielkiej Brytanii, według najnowszych europejskich norm zgodności. Testy obejmują zarówno inspekcję, jak i akredytację obiektu produkcyjnego. Oprócz tego analizuje się skuteczność hamulca przedniego i tylnego oraz porównuje oryginalne części wyposażenia z zamiennymi. Jeśli część jest zgodna z normą R90, można go bezpiecznie założyć.

Wszystkie klocki hamulcowe sprzedawane na rynek europejski do użytku w pojazdach produkowanych po wrześniu 1999 r. muszą być testowane i spełniać te normy. Ponieważ marka rozwinęła swoje części w surowym środowisku australijskim, gdzie nie tylko ciepło, ale też duże ilości pyłu mogą zmniejszyć skuteczność hamowania pojazdu, to klocki hamulcowe od Terrain Tamer zdają egzamin z codziennego użytkowania bez najmniejszego problemu.

Prawdziwym wyzwaniem było stworzenie klocków hamulcowych z jednej strony odpowiednio miękkich – maksymalnie zwiększających efektywność hamowania, a z drugiej tak wytrzymałych, aby mogły służyć przez długi okres użytkowania w każdych warunkach – mówi Jim Dean, General Manager Terrain Tamer.

W Australii mamy idealne warunki do testowania tego typu części samochodu: od gorących terenów niedaleko Alice Springs po deszczowe Darwin aż do zimnych rejonów niedaleko Hobart. Z łatwością mogliśmy stworzyć różne warunki do testów, udało nam się symulować niemal każdą przeszkodę z jaką może spotkać się samochód terenowy na naszej planecie – dodaje Dean.

Po początkowych planach stworzenia podstawowego zestawu klocków hamulcowych przyszedł czas na ich rozwój. Po 6 miesiącach badań oraz zebraniu opinii użytkowników samochodów terenowych firma doszła do wniosku, że jest wysokie zapotrzebowanie na klocki hamulcowe, które będą wyróżniały się niezwykłą efektywnością w każdych warunkach. Wynikiem tych badań była tarcza hamulcowa High Performance.

Tarcza została zaprojektowana tak, że pasuje do każdej ze stron osi samochodu. Specjalne dziury i nawierty praktycznie w całości eliminują zbieranie się w niej kurzu, pyłów, gazów. Nie musisz martwić się o przegrzewanie się tarcz – zredukowaliśmy liczbę miejsc, w których tarcza może się przegrzewać oraz zwiększyliśmy szybkość ich chłodzenia się – mówi Brent Hutchinson, marketing manager firmy.

Więcej informacji o produktach Terrain Tamer można znaleźć na stronie: www.terraintamer.com/pl/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!