Certyfikaty dla Asmet

, 10 grudnia 2008, 0:00

Firma Asmet wdrożyła i otrzymała w listopadzie br. certyfikat ISO/TS 16949:2002. Specyfikacja techniczna ISO/TS została opracowana przez IATF (międzynarodowa grupa producentów pojazdów: BMW, Daimler-Chrysler, Fiat, Ford, GM. PSA, Renault, VW i stowarzyszeń samochodowych z Niemiec, Włoch, Francji, U.K., USA) oraz JAMA (Stowarzyszenie Japońskich Producentów Pojazdów).

Norma ISO TS 16949 w odróżnieniu od normy ISO 9001 ma zastosowanie w odniesieniu do firm, które wytwarzają części, podzespoły lub dostarczają usługi w łańcuchu dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. ISO TS 16949 zawiera treść normy ISO 9001 poszerzona o dodatkowe wymagania specyficzne dla sektora motoryzacyjnego.

Oprócz certyfikatu ISO TS 16949 firma otrzymała również dotychczasowy system zarządzania jakością ISO 9001:2000. Asmet rozszerzył jednak certyfikację w zakresie rozwoju (projektowania) układów wydechowych do silników spalinowych mających również zastosowanie w maszynach przemysłowych, budowlanych itp.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 12 grudnia 2008, 0:00 0 0

Kto wreszcie zmusi tych co nie mają certyfikatów do ich zrobienie lub wycofa ich produkty z rynku.
Bo tak to jest nieuczciwa konkurencja

Odpowiedz

Anonim, 15 grudnia 2008, 0:00 0 0

jestem tego samego zdania co - > Gosiek
Na rynku masa towarów niewiadomo jakiego pochodzenia! Kto to sprawdza, testuje i certyfikuje? Obawiam się że w Chinach mają szablon na Certyfikaty i leci taśmówka!!! Czemu nikt się za to nie weźmie.... części, podzespoły przekładają się przecież na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i nie tylko!!!! Proszę o Państwa opinie...

Odpowiedz