Hella wśród najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw

18 marca 2004, 0:00

Producent i dostawca samochodowych części Hella KG Hueck & Co. z Lippstadt została zaliczona do 20 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw Niemiec. To wynik ankiety magazynu Handelsblatt “Junge Karriere” (marzec 2004) przeprowadzonej w 250 przedsiębiorstwach przemysłowych, na 20 uniwersytetach i w innych, nie uniwersyteckich ośrodkach naukowo-badawczych. Do klasyfikacji zaliczano ocenę image przedsiębiorstwa, a także prowadzonych działań badawczo-rozwojowych.
W poprzednim roku finansowym 2002/2003 nakłady na działalność badawczo-rozwojową wyniosły w Helli 167,9 mln euro. W firmie tej blisko 1800 inżynierów i techników pracuje w działach badawczo-rozwojowych.
Aktualnie wprowadzanymi na rynek innowacjami tego producenta są: reflektorowe systemy doświetlania zakrętów. Kwestią bliskiej już przyszłości są system AFS – zaawansowany system oświetlenia czołowego oraz reflektory główne, w których rolę źródeł światła odgrywają diody świetlne. W dziedzinie elektroniki do najnowszych innowacji zalicza się inteligentny czujnik stanu akumulatora.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!