Aerotwin firmy Bosch w Seacie Altea

17 marca 2004, 0:00

Zaprezentowany podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie nowy Seat Altea został wyposażony w nowoczesne wycieraczki Aerotwin Boscha. Po raz pierwszy ukryto je w bocznych słupkach.
Aerotwin – to bezprzegubowe wycieraczki, w których metalową szynę stabilizującą zastąpiły dwie listwy z tworzywa, a ramionka i przeguby zniknęły na rzecz wyprofilowanego elastycznego spoilera. Charakteryzują się wyjątkowo płaską i zwartą budową, co pozwala na to, że kiedy znajdują się w pozycji spoczynkowej łatwo można je ukryć pod pokrywą komory silnika, albo, jak w nowym Seacie, w bocznych słupkach.
Podobnie jak wiele nowych samochodów, również Seat Altea posiada wysoką szybę przednią. W takich przypadkach producenci coraz częściej stosują wycieraczki przeciwbieżne, aby także w czasie deszczu zapewnić kierowcy jak największe pole widzenia. Nowy Seat posiada zaprojektowany przez firmę Bosch mechanizm wycieraczek wyposażony w dwa elektronicznie sterowane silniczki napędowe. Ponieważ ramiona wycieraczek mają niezależne od siebie napędy, można je schować za osłonami bocznych słupków. Nowy Seat pojawi się w Polsce za kilka miesięcy.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!