Informacje serwisowe w RepXpert

23 października 2007, 0:00

Jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem, zacząłeś zbierać swoje punkty bonusowe, nawet odebrałeś już pierwszą nagrodę ze sklepu bonusowego, ale chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej?

Gdzie szukać tych informacji?

Największe dobrodziejstwo portalu RepXpert to dostęp do katalogu TecDoc online, zawsze aktualnego, którego nie musisz kupować i instalować na swoim komputerze, wystarczy, że klikniesz ikonę:
a w osobnym oknie przywita Cię pełen katalog części zamiennych wszystkich producentów na rynku europejskim do wszystkich marek pojazdów, z którego możesz zawsze skorzystać i to bez żadnych opłat.
Co ważniejsze w ten sposób uzyskasz dostęp do wielu unikalnych informacji takich jak plany przeglądowe, schematy połączeń elektrycznych instrukcje montażu, informacje o kodach błędu i wiele innych. W jaki sposób? Na przykład tak:

Po wybraniu konkretnego modelu samochodu uzyskasz dodatkowy dostęp do danych technicznych, planów przeglądów okresowych, a nawet kosztorysowania napraw!!! W każdym momencie dokonujesz wyboru oferenta informacji, które chcesz uzyskać. Dostępne są programy warsztatowe AuDaCon, Eurotax i AWDoc. Uruchomienie tych programów możliwe jest poprzez zakładkę MODUŁY DODATKOWE

Przy sporządzaniu planu serwisowego do wyboru są dedykowane dla danego modelu samochodu plany serwisowe przy odpowiednich przebiegach kilometrowych lub czasowych oraz schematy dodatkowych prac. Przykładowy plan serwisowy popularnego na naszym rynku samochodu Opel Astra F 1.6 od roku 1996:

Plan serwisowy

W codziennej pracy w warsztacie przydatne są również dane techniczne i podręczniki techniczne. Dane techniczne – zawierają podstawowe wartości wymiarów potrzebnych przy diagnozie elementów pojazdu, ilości i specyfikacje płynów wypełniających układy samochodu, wymagane momenty dokręcania podzespołów, schematy elektryczne oraz wiele innych. Podręczniki techniczne – to Twój pomocnik w trakcie naprawy pojazdu. W prosty i czytelny sposób wyjaśniają krok po kroku demontaż i montaż wymienianych elementów, np. rozrządu, napędu urządzeń pomocniczych silnika, zawieszenia, geometrii podwozia, filtrów, instalacji elektrycznej, identyfikacji błędów, kasowania interwałów przeglądów i wiele innych. Generalna diagnoza – to zestaw wymaganych czynności wykonywanych krok po kroku by ustalić usterkę w pojeździe. Instrukcje diagnostyczne również są w tym miejscu dostępne.

Przykład identyfikacji kodów błędów silnika dla popularnego pojazdu Skoda Fabia 1.4:

Kody błędu silnika

Tę jak i inne informacje można w każdym momencie wydrukować, oddając 1 punkt z konta zebranych punktów bonusowych na koncie katalogu RepXpert TecDoc. Zapytanie o płatność za uzyskiwaną informację dotyczy wyłącznie punktów bonusowych, więc korzystanie z programów nie wymaga uiszczania żadnych opłat i jest całkowicie darmowe.

Ustawiając wartości roboczogodzin w ustawieniach swojego konta, masz możliwość profesjonalnego kosztorysowania napraw wybierając z listy czynności serwisowych dla danego pojazdu i utworzyć listę wymaganych czynności serwisowych wraz z informacją o ich czasie wykonania i przeliczeniu na wartość robocizny. Sumowanie tych wszystkich wartości stanowi gotowy kosztorys naprawy dla klienta.

Zarejestruj się już dziś i sprawdź sam, jakie korzyści może przynieść dla Twojej firmy korzystanie z nowoczesnego portalu warsztatowego. Pomóż sobie w nowoczesny sposób w codziennej pracy.
Wejdź na www.RepXpert.com, zarejestruj się i czerp zyski z dostępnej wiedzy.

 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!