Bridgestone na Salonie Samochodowym IAA 2007 we Frankfurcie

19 września 2007, 0:00

Bridgestone prezentuje swoje osiągnięcia na tegorocznym Salonie Samochodowym IAA.

Uwagę zwiedzających przyciąga samochód pokazowy Formuły 1 – Ferrari Michaela Schumachera z 2006 roku – światowa ikona osiągów i symbol sukcesu Bridgestone w jego pierwszych 10 latach obecności w wyścigach Formuły 1.
Wystawiono również całą gamę opon Bridgestone – do samochodów osobowych, pojazdów dostawczych i samochodów z napędem 4×4 – w najnowszych, letnich i zimowych specyfikacjach.

Na stoisku Bridgestone koncentruje się przede wszystkim na dwóch kluczowych polach swojego zaangażowania – bezpieczeństwie oraz zaawansowanych technologiach.

Bezpieczeństwo drogowe ilustrują trzy główne przedsięwzięcia:

Pomyśl Zanim Usiądziesz za Kierownicą (Think Before You Drive) – ogólnoświatowa kampania prowadzona wspólnie z Fundacją FIA oraz narodowymi klubami motoryzacyjnymi, która koncentruje się na przestrzeganiu kilku prostych zasad bezpieczeństwa, takich jak dbałość o opony, co zajmuje tylko kilka sekund, a może uratować życie. Ambasador kampanii – żółty crash-test Dummy – znajduje się na odwrocie wszystkich biletów wstępu na Salon Samochodowy IAA.

Uczyńmy drogi bezpiecznymi ( Make Roads Safe) – inicjatywa wspierana przez ONZ, mająca na celu umieszczenie kwestii międzynarodowego bezpieczeństwa drogowego w politycznych agendach.

Dreams at heArt – bezpieczeństwo na drodze widziane oczami dziecka. Bridgestone zaprasza dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli do namalowania swoich wizji bezpieczeństwa drogowego w corocznym, ogólnoeuropejskim konkursie.

Zaawansowane technologie reprezentowane są przez innowacyjne osiągnięcia Bridgestone:

Żebro Chłodzące (COOLING FIN), nowa technologia, która zwiększa zakres zastosowań opon runflat o wzmocnionych ścianach bocznych o pojazdy typu SUV, CUV oraz większe samochody osobowe. Żebro Chłodzące (COOLING FIN) zmniejsza temperaturę ścian bocznych opony podczas jazdy po utracie ciśnienia.

CAIS (Contact Area Information Sensing) – najnowsze osiągnięcie na rzecz bezpieczeństwa w technologii czujników opon. CAIS wychodzi poza standardowe monitorowanie ciśnienia powietrza TPMS. Zbiera informacje o kształcie powierzchni stycznej opony z nawierzchnią i wibracjach bieżnika, zapewniając pojazdowi pełną kontrolę i system ostrzegania.

Dodatkowo odwiedzający stoisko Bridgestone mają szansę wygrania w loterii biletów na wyścigi Formuły 1, a entuzjaści samochodów 4×4 mogą odwiedzić stoisko promocyjne znajdujące się obok toru testowego „off-road”, gdzie wystawione są opony Bridgestone dla pojazdów z napędem na cztery koła.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!