Hella-białe diody LED w reflektorze głównym Audi A8

4 grudnia 2003, 0:00

Hella opracowała zespolone światła pozycyjne i dzienne do nowego Audi A8 W12. Jest to pierwsze na świecie zastosowanie białych diod świetlnych LED w reflektorze głównym Konstrukcja ta otwiera zupełnie nową erę w technologii oświetleniowej. Hella spodziewa się, że do roku 2010 te ekonomiczne, długowieczne i wyjątkowo potężne źródła światła uzyskają swe miejsce także w lampach świateł mijania i drogowych.
Poza technicznymi zaletami białe diody LED oferują zupełnie nowe możliwości stylizowania przednich pasów aut. Jednym z przykładów jest zintegrowane światło pozycyjne i dzienne w nowym Audi A8 W12. Zarówno w trybie świateł dziennych, jak i przytłumionych świateł mijania w nocy nadają one topowej wersji A8 jedyny w swoim rodzaju wygląd. Jasna barwa światła diod jest identyczna z kolorem światła ksenonowego, które zapewnia optymalne oświetlenie drogi za pośrednictwem modułu biksenonowego. Ponadto światło doświetlające zakręty zapewnia wyższe bezpieczeństwo podczas manewrów na skrzyżowaniach oraz pokonywania ostrych zakrętów.
Zrealizowanie tego zespolonego światła pozycyjnego i dziennego jest pierwszym krokiem na drodze do wytworzenia lampy głównej, w której światła mijania i drogowe także są realizowane z wykorzystaniem diod LED. Na międzynarodowym salonie samochodowym we Frankfurcie w 2003 roku Hella zaprezentowała po raz pierwszy publicznie prototypy takich lamp.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!