Nagroda dla Bridgestone

20 czerwca 2007, 0:00

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: największy inwestor roku i największa liczba miejsc pracy stworzona w sektorze produkcyjnym.
Bridgestone zajął pierwsze miejsce dla największego inwestora zagranicznego, wspólnie z Dell Corporation.
Plany Bridgestone to budowa fabryki w Stargardzie Szczecińskim i uruchomienie produkcji opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Przewidywana data rozpoczęcia produkcji to połowa 2009 roku, a założenia produkcyjne to około 5000 opon dziennie.

Koncern oponiarski ze swoją dwustu milionową inwestycją przewiduje około 750 nowych miejsc pracy, a na drugie tyle można będzie liczyć ze strony dostawców i firm współpracujących z Bridgestone Stargard.

Odbierając nagrodę Hiroshi Hasegawa, Senior Vice-President, Manufacturing, Bridgestone Europe, powiedział: „Korzystając z okazji chciałbym pogratulować polskiemu rządowi, a w szczególności Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, władzom lokalnym Stargardu Szczecińskiego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Polska jest obecnie niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie krajem i doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem kolejnej nagrody. Naszym celem jest uczynienie z Polski kluczowego elementu naszej strategii rozwoju w Europie”.

W ciągu ostatnich trzech lat Bridgestone otrzymywał tytuł inwestora roku w rankingu Rzeczpospolitej w 2004 i 2005 roku oraz w rankingu Forbes Executive Forum w 2006.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!