Opony Bridgestone na czołowych miejscach w testach

22 marca 2006, 0:00

Sportowa opona Bridgestone Potenza RE050A to jeden z dwóch modeli, które w teście ADAC otrzymały w swojej kategorii najwyższą ocenę – „szczególnie godna polecenia”. Na łamach oficjalnego wydawnictwa Niemieckiego Związku Motoryzacyjnego porównano 17 marek opon w rozmiarze 225/45 R17 Y/W, montując je w Mercedesie Klasy C i testując ich zachowanie na suchej nawierzchni na torze Nurburgring, a osiągi na mokrej nawierzchni, komfort jazdy, poziom hałasu oraz opory toczenia na torze Contidrom w pobliżu Hamburga.

W marcowym wydaniu magazynu (nakład ponad 13 milionów egzemplarzy) Potenza RE050A scharakteryzowana została jako opona o doskonale wyważonych osiągach, z najlepszym wynikiem testu na mokrej nawierzchni i dobrym zachowaniem na suchej nawierzchni.
Oddzielnym testom w tym samym wydaniu magazynu ADAC została poddana Turanza ER300, otrzymując najlepsze oceny zarówno w zakresie zachowania na mokrej jak i suchej nawierzchni, a także w kategorii poziom hałasu.
Bridgestone Turanza ER300 – testowana w rozmiarze 185/60 R14 T – to opona szosowa, zaprojektowana dla luksusowych i średniej wielkości samochodów klasy touring.
Testom poddano 18 marek opon, wykorzystując do tego celu Volkswagena Polo 1.6 FSI i 1.9 DTI.
Bridgestone Turanza ER300 została oceniona jako „szczególnie godna polecenia” i scharakteryzowana jako „opona o doskonale wyważonych osiągach”.


Magazyn motoryzacyjny „Auto Świat” również poddał testom oponę Bridgestone Turanza ER300. W tym porównaniu ER300 ponownie znalazła się na czele rankingu, zostając zwycięzcą całego testu. W tym przypadku przetestowano 14 marek opon w rozmiarze 185/60 R14 H zamontowanych w Volkswagenie Polo 1.4 FSI.
Na mokrej nawierzchni Turanza ER300 osiągnęła doskonały wynik hamowania, wyróżniała się również łatwością i precyzją prowadzenia. Natomiast na suchej nawierzchni pokonała wszystkich konkurentów osiągając najlepszy wynik w próbie hamowania, zapewniając również doskonałą przyczepność i wysoki komfort jazdy.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!