Niska lepkość, skuteczna ochrona silnika i oszczędność paliwa

1 września 2016, 12:27

ExxonMobil wprowadza do sprzedaży Mobil 1 ESP x2 0W20. Nowy olej o niskiej klasie lepkości ma wyróżniać się doskonałą skuteczność ochrony oraz możliwość zmniejszenia zużycia paliwa do 4%.

Mobil 1 ESP x2 0W-20 spełnia lub przekracza najnowsze wymagania takich producentów jak Grupa Volkswagen, Porsche i Jaguar Land Rover. Nowy olej został opracowany przez ExxonMobil w odpowiedzi na rosnące potrzeby europejskich producentów pojazdów, a nowa technologia jest pokazem możliwości firmy w zakresie tworzenia formulacji smarnych, spełniających normy środowiskowe bez strat na osiągach pojazdu.

„W ostatnich dziesięciu latach obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania olejami o niskiej lepkości 0W20. Na fali rosnącego popytu opracowaliśmy produkt, który pozawala ograniczyć zużycie paliwa, skuteczne chroni silnik oraz posiada cechy oleju o wyższej klasie lepkości. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla producentów samochodów oraz kierowców” – mówi Brian Gray, Global Associate Brand Manager z ExxonMobil. „Oferujemy zaawansowany produkt, który pozwoli sieciom dealerskim i niezależnym warsztatom spełnić oczekiwania klientów” – dodaje.


Mobil 1 ESP x2 0W-20 został opracowany z myślą o korzyściach związanych z wydajnością. Mocnymi stronami nowego oleju są:

  • Aktywne składniki czyszczące. Zabezpieczają przed tworzeniem się osadów i szlamu, a tym samym wydłużają żywotność silnika i kontrolują jego czystość.
  • Wyjątkowa stabilność termiczna i oksydacyjna. Spowalnia starzenie się oleju, co pozwala wydłużyć okres między wymianami.
  • Redukcja tarcia. Pozwala ograniczyć zużycie paliwa nawet o 4% w porównaniu z olejem Mobil 1 ESP Formula 5W301.
  • Doskonałe parametry pracy w niskich temperaturach. Szybki rozruch w niskich temperaturach oznacza skuteczniejszą ochronę już w pierwszych sekundach po uruchomieniu silnika.
  • Dobre właściwości podczas pracy w wysokich temperaturach. Doskonale chroni silnik podczas pracy w wysokich temperaturach przez pełny okres pomiędzy wymianami.
  • Ochrona przed zużyciem w pełnym okresie pomiędzy wymianami.

ExxonMobil jako pierwszy oferuje rozwiązania, które odpowiadają wymaganiom coraz bardziej restrykcyjnych norm środowiskowych, bez strat na osiągach i bez konieczności ponoszenia dużych wydatków na przeprojektowywanie silnika lub jego osprzętu.

„Niska lepkość oleju Mobil 1 ESP x2 0W20 ma istotny wpływ na osiągi naszych aut oraz pomaga ograniczyć zużycie paliwa. Najnowszy produkt ExxonMobil, naszego partnera, pomaga również spełnić wysokie oczekiwania właścicieli aut Porsche w zakresie skutecznej ochrony, optymalnych osiągów i kontroli czystości silnika. Bez strat na wydajności” – powiedział Karl Dums, Director Advanced Engineering Powertrain and Powertrain Strategy z Porsche.


Mobil 1 ESP x2 0W20 posiada aprobaty i dopuszczenia VAG (VW 508 00 /509 00), Jaguar Land Rover (STJLR.51.5122) oraz jest rekomendowany przez Porsche (C20). Produkt jest już dostępny w Polsce u autoryzowanych dystrybutorów środków smarnych Mobil.


Oszczędności bazują na przejściu z oleju o wyższej klasie lepkości, podobnego do Mobil 1 ESP Formula 5W30. Zależą od rodzaju pojazdu/silnika, temperatury zewnętrznej, ciśnienia atmosferycznego warunków jazdy i lepkości aktualnie używanego oleju silnikowego. Zalecenia dotyczące wyboru oleju silnikowego znajdziesz w książce serwisowej swojego pojazdu. 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników
Znamy wyniki V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Wiemy już, kto zwyciężył w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Finały w kategorii Najlepszy Mechanik TTM i Młody Mechanik towarzyszyły Targom Techniki Motoryzacyjnej, a o miejscu na podium decydowały konkurencje praktyczne. W Poznaniu pojawili się tylko najlepsi spośród ponad tysiąca uczestników testów kwalifikacyjnych producenta olejów Mobil Delvac 1 oraz Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw. Wielkim zwycięzcą V […]

Zmierz się z innymi mechanikami i lakiernikami
Zmierz się z innymi mechanikami i lakiernikami

Po roku przerwy, do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników powraca kategoria dla profesjonalistów, którzy będą rywalizować o tytuł Najlepszego Mechanika TTM. Finał Mistrzostw organizowanych wspólnie z producentem oleju Mobil Delvac 1 obędzie się w Poznaniu podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie mistrzostwamechanikow.pl. Partnerami merytorycznymi konkursu są Akademia Praktycznych Umiejętności, Fundacja Cooperatio oraz ExxonMobil. Ogólnopolskie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!