Zmierz się z innymi mechanikami i lakiernikami

25 stycznia 2016, 16:07

Po roku przerwy, do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników powraca kategoria dla profesjonalistów, którzy będą rywalizować o tytuł Najlepszego Mechanika TTM. Finał Mistrzostw organizowanych wspólnie z producentem oleju Mobil Delvac 1 obędzie się w Poznaniu podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej.

Zgłoszenia są przyjmowane na stronie mistrzostwamechanikow.pl. Partnerami merytorycznymi konkursu są Akademia Praktycznych Umiejętności, Fundacja Cooperatio oraz ExxonMobil.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w tym roku będą areną zmagań zawodowców, młodych mechaników i młodych lakierników. Po rejestracji na stronie internetowej Mistrzostw, uczestnicy wezmą udział w kwalifikacjach internetowych. 2 kwietnia najlepsza trzydziestka spośród mechaników zawodowych stanie do konkurencji praktycznych podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej i Motor Show w Poznaniu. Tam poznamy laureatów V edycji konkursu, którego celem jest również promocja bezpieczeństwa na drodze.

„W tym roku więcej uwagi poświęcimy diagnostyce i naprawie systemów bezpieczeństwa, od których niejednokrotnie zależy nasze życie. Wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej to wynik umiejętnego połączenia bardzo dobrej wiedzy teoretycznej z praktyką” – mówi Rafał Kosiński, Prezes Akademii Praktycznych Umiejętności, która wspólnie z Fundacją Cooperatio objęła opieką merytoryczną kategorię dla mechaników zawodowych.

Udział w Mistrzostwach to doskonała promocja warsztatu, o czym przekonał się Maciej Kubisiak z Broniszewic, zwycięzca III edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
– „Moja wygrana w Mistrzostwach na pewno miała wpływ na liczbę klientów. Od tamtego wydarzenia nie zdarzył się dzień, w którym moglibyśmy narzekać na brak pracy” – mówi Maciej Kubisiak, który planuje bronić tytułu najlepszego mechanika zawodowego w Polsce.

– „Mistrzostwa Mechaników są dowodem ewolucji serwisów niezależnych. Po wielu latach zmian mogą one bez kompleksów konkurować z serwisami autoryzowanymi, a lista najlepszych mechaników podpowiada, że w małych i niezależnych warsztatach również znajdziemy doskonałych fachowców” – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland, producenta olejów Mobil Delvac 1 i partnera Mistrzostw.

Rywalizacja zawodowców to tylko jedna z odsłon Mistrzostw. Konkurs cieszy się dużą popularnością także wśród szkół. W ubiegłym roku w kategorii Młody Mechanik wystartowało ponad 500 zespołów uczniowskich. 30 najlepszych ekip, wyłonionych podczas testu wiedzy Mobil Delvac 1, stanęło do rywalizacji w konkurencjach praktycznych podczas Motor Show w Poznaniu. „Aktualnie na stronie internetowej Mistrzostw przyjmujemy zgłoszenia we wszystkich kategoriach. Warto spróbować swoich sił, bo już sam awans do finału to sukces, który może przełożyć się na lepszy start kariery zawodowej lub większe zainteresowanie ze strony klientów” – mówi Adrian Dekowski, V8 Team, organizator konkursu.

Najważniejsze daty (kategoria Mechanik Zawodowy):

 • 12 marca (sobota) – eliminacje (test internetowy),
 • 2 kwietnia (sobota) – finał z udziałem 20 najlepszych mechaników zawodowych.
   

Najważniejsze daty (kategoria Młody Mechanik):

 • 3 marca (czwartek) – internetowy test próbny dla uczniów,
 • 10 marca (czwartek) – eliminacje (test internetowy),
 • 31 marca (czwartek) – finał z udziałem 30 najlepszych drużyn uczniowskich.
   

Najważniejsze daty (kategoria Młody Lakiernik):

 • 29 luty (poniedziałek) – ostateczny termin zgłaszania uczestnictwa,
 • 11 marca (piątek) – eliminacje (test internetowy),
 • 1 kwietnia (piątek) – finał z udziałem 20 najlepszych drużyn uczniowskich.
   

Dodatkowe szczegóły rywalizacji oraz Regulamin znajdują się na stronie internetowej Mistrzostw: www.mistrzostwamechnikow.pl.

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników
Znamy wyniki V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Wiemy już, kto zwyciężył w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Finały w kategorii Najlepszy Mechanik TTM i Młody Mechanik towarzyszyły Targom Techniki Motoryzacyjnej, a o miejscu na podium decydowały konkurencje praktyczne. W Poznaniu pojawili się tylko najlepsi spośród ponad tysiąca uczestników testów kwalifikacyjnych producenta olejów Mobil Delvac 1 oraz Fundacji Cooperatio, organizatora Mistrzostw. Wielkim zwycięzcą V […]

Niska lepkość, skuteczna ochrona silnika i oszczędność paliwa
Niska lepkość, skuteczna ochrona silnika i oszczędność paliwa

ExxonMobil wprowadza do sprzedaży Mobil 1 ESP x2 0W20. Nowy olej o niskiej klasie lepkości ma wyróżniać się doskonałą skuteczność ochrony oraz możliwość zmniejszenia zużycia paliwa do 4%. Mobil 1 ESP x2 0W-20 spełnia lub przekracza najnowsze wymagania takich producentów jak Grupa Volkswagen, Porsche i Jaguar Land Rover. Nowy olej został opracowany przez ExxonMobil w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!