Kamera może posłużyć za skaner w programie eSOWA

31 sierpnia 2016, 13:40

Inter Cars przedstawia nową funkcjonalność programu eSOWA. Umożliwia ona użycie kamery internetowej jako skanera kodów Aztec i kodów kreskowych.

Mozolne dodawanie pojazdu do kartoteki to zmora wielu warsztatów. Dlatego wciąż poszukują one rozwiązana, umożliwiającego szybsze odszukanie samochodu lub dodanie towaru do zlecenia. Problemem jest jednak to, że nie dysponują jednak skanerem kodów. Z pomocą przychodzi tu Inter Cars. Oferowany przez spółkę program eSOWA od pewnego czasu pozwala na wykorzystanie do tych czynności kamery internetowej.


Trzeba pamiętać, że nie każda kamera poradzi sobie z odczytaniem kodów – niestety sprzęt montowany w laptopach może mieć za niskie parametry. Na rynku dostępne są jednak niedrogie urządzenia, którymi można się posłużyć. W Inter Cars można kupić np. kamerę Microsoft Lifecam 1080p HD.


W ten sam sposób można dodawać towary do zlecenia naprawy czy zamówienia sprzedaży. Wystarczy kliknąć w ikonę kodu 2D i tym razem wybrać opcję „Kod kreskowy”. Kolejny krok to zeskanowanie kodu towaru i, po jego odnalezieniu, podanie ilości oraz ceny.


Kamerę można dodatkowo wykorzystać do szybkiego wyszukania zlecenia naprawy. Na każdym wydruku karty zlecenia znajduje się kod kreskowy, który ułatwi nam znalezienie pośród wielu innych zleceń tego jednego konkretnego. Dzięki temu rowziązaniu, nie trzeba mieć skanera, aby ułatwić sobie pracę z programem eSOWA.


Inter Cars zachęca do przesyłania uwag i pytań dotyczących programu eSOWA na adres: esowa@intercars.eu. Dodatkowo po numerem 22 714 11 13 są dostępni konsultanci, którzy chętnie pomogą w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Filmowa zapowiedź Gali Biesiadnej
Filmowa zapowiedź Gali Biesiadnej

Finał Gali Biesiadnej to moc atrakcji i potężna dawka rozrywki. Filmowa zapowiedź tego wydarzenia pokazuje, dlaczego warto wziąć w nim udział. Konkurs Gala Biesiadna 2016 trwa do 9 września. Dokładnie miesiąc później, 7-9 października, odbędzie się jego wielki finał. Do udziału w nim zostanie zaproszonych 450 klientów Inter Cars, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w rywalizacji. […]

Nowe akumulatory EFB w Inter Cars
Nowe akumulatory EFB w Inter Cars

W ofercie Inter Cars pojawiły się akumulatory 4MAX EFB. Są one przeznaczone zarówno do samochodów z dużą liczbą odbiorników prądu, jak i tych wymagających zwiększonej liczby rozruchów. Dotyczy to głównie pojazdów wyposażonych w system Start&Stop, ale też użytkowych, intensywnie eksploatujących akumulator – jak taksówki, karetki pogotowia, radiowozy. 4MAX EFB to nowa linia produktowa, w której […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!