Valeo przejmuje FTE Automotive

8 czerwca 2016, 9:57

Valeo przejmuje FTE Automotive – niemieckiego producenta elementów układu hamulcowego oraz komponentów odpowiedzialnych za sterowanie sprzęgłem.

Niemiecka firma FTE Automotive specjalizująca się w produkcji układów sterowania sprzęgłem, skrzyniami biegów i podzespołów układu hamulcowego została przejęta przez francuską firmę Valeo. Ważnym czynnikiem przy przejęciu FTE ma być wzmocnienie pozycji Valeo na aftermarkecie. W roku 2015 FTE wygenerowało sprzedaż na poziomie 500 mln euro, z czego 1/3 pochodziła z aftermarketu, a 30% przychodów wygenerowane było poza Europą. FTE zatrudnia 3 700 pracowników na całym świecie w swoich fabrykach w Niemczech, Czechach, Słowacji, Meksyku czy Chinach.

Porozumienie zostało podpisane przez przedstawicieli Valeo i funduszu inwestycyjnego Bain Capital i zgodnie z nim 100% akcji FTE automotive zostało wycenionych na 819,3 mln euro, co odpowiada ośmiokrotności wskaźnika EBITDA prognozowanego dla FTE automotive na 2016 rok.


Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez europejskie i brazylijskie organy antymonopolowe. Szacuje się, że wszelkie formalności uda się sfinalizować w czwartym kwartale 2016 roku lub w pierwszym kwartale 2017 roku.


"Przejęcie FTE Automotive idealnie wpisuje się w strategię redukcji emisji dwutlenku węgla realizowaną przez Valeo. FTE Automotive to szybko rozwijająca się firma i lider technologii o dużym potencjale wzrostu i rentowności" – powiedział Jacques Aschenbroich, prezes i dyrektor generalny Valeo.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: Valeo
Targi ProfiAuto Show 2016: Valeo

Punkt Valeo był miniaturą stoiska marki znanego z targów Automechanika we Frankfurcie. Atrakcją była prezentacja samochodowego układu klimatyzacji, na przykładzie którego specjaliści techniczni Valeo udzielali porad z zakresu prawidłowej obsługi i diagnostyki. Przedstawiciele producenta cierpliwie odpowiadali na każde pytanie dotyczące oferty. Stałym punktem targowych ekspozycji Valeo są produkowane przez firmę podzespoły, wyglądające niczym "żywcem" wyjęte […]

Valeo proponuje alternatywę dla klasycznej “dwumasy”
Valeo proponuje alternatywę dla klasycznej “dwumasy”

Dwumasowe koła zamachowe to większy komfort jazdy dzięki mniejszym drganiom układu napędowego i niższe zużycie paliwa, ale też i kosztowne naprawy w razie przedwczesnego zużycia tego elementu. Francuski producent części przygotował ciekawą alternatywę dla tego podzespołu, przeznaczoną raczej do starszych samochodów. Tłumiki skrętne znajdujące się w dwumasowym kole zamachowym często ulegają uszkodzeniu i wtedy nie […]

FTE automotive – napędzane innowacją
FTE automotive – napędzane innowacją

FTE automotive Group to kompetentny partner w dziedzinie projektowania, konstruowania i produkcji układów przeniesienia napędu oraz układów hamulcowych dla branży motoryzacyjnej. Firma posiada swoje oddziały na całym świecie i jest w skali globalnej jednym z wiodących dostawców dla producentów pojazdów osobowych i dostawczych. Konstruując systemy sprzęgieł hydraulicznych i układów hamulcowych, FTE automotive pomaga w podnoszeniu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!