Oferta firmy Janmor to już nie tylko przewody i cewki zapłonowe do aut

20 kwietnia 2016, 23:16

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku motoryzacyjnego, w firmie Janmor opracowane zostały trzy nowe linie produktów: RetroLine, ForkLine i MotoLine.

Linia RetroLine jest dedykowana dla pojazdów zabytkowych. W procesie tworzenia przewodów do auta zabytkowego dobierane są komponenty o kształcie jak najbardziej zbliżonym do oryginalnej wiązki. Zastosowany przewód miedziany w izolacjach silikonowych bardzo dobrze nadaje się do starszych aut, gdzie po pierwsze łatwo o zabrudzenia w postaci olejów i smarów, a po drugie przydaje się większa odporność na drgania występujące w obrębie silnika. Przewód silikonowy zachowuje elastyczność zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach i jest odporny na procesy starzenia – w praktyce – przy sporadycznym wykorzystaniu auta zabytkowego – przewody silikonowe będą dla niego „na zawsze”.

Linia ForkLine obejmuje 39 referencji przewodów zapłonowych i 12 referencji cewek zapłonowych dedykowanych do wózków widłowych. W zależności od potrzeb przewody takie mogą być wykonane przy wykorzystaniu zarówno przewodów silikonowych jak i tańszych EPDM.

Linię MotoLine stworzono na potrzeby sprzedaży przewodów i cewek zapłonowych przeznaczonych do motocykli skuterów i quadów. Obecnie znaczną część oferty stanowią przewody zapłonowe do motocykli amerykańskich, ale równolegle rozwijana jest również oferta dla pojazdów japońskich i europejskich.

Janmor jako producent przewodów zapłonowych realizuje też od dawna zamówienia na przewody nietypowe, zarówno w zakresie kształtu jak i użytych surowców. W przypadku przewodów do aut zabytkowych bardzo dobrze sprzedają się przewody w oplocie bawełnianym – stylizowane na te, które gościły pod maską aut jeszcze w latach pięćdziesiątych XX wieku.

Artykuł sponsorowany Janmor

Dowiedz się więcej

Wiosenny przegląd LPG a zapłon
Wiosenny przegląd LPG a zapłon

Wiosenna aura i coraz cieplejsze dni sprzyjają wyjazdom, szczególnie jeśli auto posiada instalację LPG i koszty przejazdu są relatywnie niewielkie. Musimy jednak przy tym pamiętać, że silnik z instalacją LPG powinien być utrzymywany w bardzo dobrym stanie technicznym, bowiem jazda “na gazie” obnaży wszystkie jego mankamenty. Mankamenty te dotyczą często układu zapłonowego. Rezystancja mieszanki gazowo […]

Janmor na targach Automechanika 2014
Janmor na targach Automechanika 2014

Janmor – producent elementów układu zapłonowego – jest obecny podczas najważniejszych targów branżowych we Frankfurcie nad Menem. Firma z Pabianic zaprezentuje we Frankfurcie pełny przekrój swojej oferty. – „Podstawa to cewki i przewody zapłonowe do współczesnych pojazdów, ale pokażemy także ofertę dla motocykli. Jestem przekonany, że gości targów zainteresują nasze produkty dedykowane do pojazdów zabytkowych, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!