Środek do czyszczenia przepustnic, zaworów EGR, kolektorów i zaworów dolotowych

, 13 kwietnia 2016, 15:01

Oczyszczacz przepustnic PRO-LINE to specjalistyczny środek do usuwania nagaru i innych zanieczyszczeń z przepustnicy oraz układów dolotowych silników benzynowych.

Preparat umożliwia usuwanie zanieczyszczeń powodujących zacinanie się przepustnicy i mechanizmu zmiany długości kolektora. Pozwala to zlikwidować główne przyczyny falowania obrotów silnika na biegu jałowym oraz chwilowej utraty mocy, odczuwalnej bezpośrednio po zmianie biegu. Ponadto środek usuwa też zanieczyszczenia z zaworów dolotowych, co jest to szczególnie istotne w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
Skutki obecności zanieczyszczeń:

  • utrata mocy,
  • nierównomierna praca silnika,
  • podwyższone zużycie benzyny,
  • przydławienie po zmianie biegu
  • problemy z uruchomieniem
  • gaśnięcie na wolnych obrotach
  • zacinanie się zaworu EGR

Przyczyny powstawania zanieczyszczeń
Źródłami zanieczyszczeń są przedmuchy ze skrzyni korbowej, nieszczelności układu smarowania, powstałe w nadmiernie wyeksploatowanej turbosprężarce oraz wtórny obieg spalin poprzez układ recyrkulacji EGR.


Usunięcie usterki tradycyjną metodą.
Do niedawna czyszczenie układu dolotowego czy przepustnicy wymagało demontażu podzespołów. Jednak wyjęcie kolektora to w przypadku wielu silników proces bardzo czasochłonny, a więc i drogi. Koszt takiej operacji dodatkowo podnosi konieczność wymiany uszczelek kolektora dolotowego. Usunięcie nagarów z zaworów dolotowych skutkowało koniecznością pracochłonnego demontażu głowicy Na szczęście od niedawna można wyczyścić dolot i przepustnicę dużo taniej i szybciej.


Pro Line Oczyszczacz przepustnic
Czyszczenie układu dolotowego i przepustnicy zmywaczem jest bardzo szybkie i proste. Wystarczy zdemontować z korpusu przepustnicy przewód doprowadzania powietrza i wykorzystując długą sondę zaaplikować preparat do wnętrza kolektora, a także bezpośrednio na przepustnicę. Po odczekaniu 3 minut należy uruchomić silnik i zwiększając obroty do około 2500 obr./min dawkować preparat do kolektora i na przepustnicę. Do prawidłowego wyczyszczenia wymienionych elementów potrzeba około 200ml preparatu.


Uwaga. Podczas czyszczenia i bezpośrednio po nim nie przekraczać 3000 obr./min.

Dowiedz się więcej

Narzędzia do mechaniki samochodowej PROLINE
Narzędzia do mechaniki samochodowej PROLINE

PROLINE producent narzędzi ręcznych, prezentuje narzędzia mechaniczne dedykowane do prac w warsztatach samochodowych. 1. Zestaw 150 kluczy nasadowych 1/4, 3/8, i 1/2 – 4-32 mm Zestaw kluczy nasadowych PROLINE pozwala na wykonanie szeregu drobnych i większych prac nie tylko w warsztacie, ale i przydomowym garażu. Wszystkie elementy zestawu wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Stal […]

PROLINE i serwisy BMW zacieśniają współpracę
PROLINE i serwisy BMW zacieśniają współpracę

Proline ma w swojej ofercie ponad 1500 referencji narzędzi, przeznaczonych dla mechaników. W najbliższym czasie firma zamierza znacząco zwiększyć sprzedaż. Pomoże w tym bliższa współpraca z serwisami marki BMW. "Nadchodzący 2016 rok będzie stał pod znakiem narzędzi warsztatowych PROLINE." – deklaracja tej treści, mówiącą o zdecydowanym rozszerzeniu gamy narzędzi i akcesoriów niezbędnych do serwisowania samochodów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!