Bridgestone na Geneva Motor Show 2016

7 marca 2016, 12:20

Ruszyła 86. edycja Geneva Motor Show. Firma Bridgestone zaprezentuje na stoisku o powierzchni 250 m2 najnowsze produkty stworzone z myślą o wszystkich typach samochodów.

Opony premium

Jednym z wystawionych produktów będą opony Potenza S001, stanowiące oryginalne wyposażenie sportowej hybrydy typu plug-in BMW i8, która stanie na stoisku firmy. Opony Potenza S001 zostały zaprojektowane tak, by zaspokoić potrzebę mocy i precyzji dla kierowców światowej czołówki samochodów sportowych.

W klasie turystycznej Bridgestone przedstawi swoje flagowe opony Turanza T001, stworzone z myślą o optymalnej równowadze między bezpieczeństwem, wygodą, wytrzymałością i efektywnością środowiskową. Na stoisku będzie można obejrzeć przekrój opony, który odsłoni budowę elementów zwiększających jej stabilność przy dużych prędkościach oraz umożliwiających wyjątkowo płynną jazdę.

Bridgestone wystawi również opony Ecopia EP500, wykonane w opracowanej przez siebie i wielokrotnie nagradzanej technologii ologic, która zapewnia zwiększoną efektywność w zakresie aerodynamiki i oporu toczenia, oraz koncepcyjne opony Air Free (niepneumatyczne). W przyszłości mają one stanowić w pełni zrównoważone rozwiązanie zgodne z koncepcją „od kołyski do kołyski”, czyli zamkniętego cyklu życia.

Powrót Firestone

Lewa strona stoiska zostanie w całości poświęcona marce Firestone i jej wielkiemu powrotowi na rynek europejski. Dzięki konkurencyjnej nowej linii produktów, która jest skierowana do klientów młodych duchem, Firestone ponownie rywalizuje w segmencie opon klasy średniej i jako jeden z kluczowych brandów w wielomarkowej strategii firmy otrzymuje wsparcie ze strony Bridgestone w całej Europie. 

Prezentowane po raz pierwszy właśnie podczas Geneva Motor Show 2016 nowe opony Firestone Destination Winter pojawiają się na wystawie obok swoich starszych sióstr – letnich opon Firestone Destination HP, które zostały wprowadzone na rynek w 2014 roku. Opony Destination Winter uzyskały na etykiecie EU ocenę „B” w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, co jest najlepszą rekomendacją na europejskim rynku w tej klasie. Wynik ten oznacza również, że sprawdzają się podczas jazdy po oblodzonej nawierzchni i śniegu.

W Genewie zaprezentowane zostaną również opony Firestone Multiseason, będące bezpiecznym kompromisem dla kierowców mieszkających w krajach europejskich o łagodniejszym klimacie, w których jednak zdarzają się gwałtowne, krótkotrwałe opady deszczu lub śniegu.

Blasku i kolorów doda stoisku Bridgestone ekran Firestone Music Tour, na którym odwiedzający będą mogli zobaczyć na własne oczy, jak marka Firestone dociera do swoich potencjalnych klientów, sponsorując najważniejsze festiwale muzyczne w całej Europie. Rozpoczęty w 2015 roku program sponsorski pozostanie kluczowym działaniem promocyjnym marki także w roku bieżącym. Tym razem wesprą go również imprezy towarzyszące organizowane w ramach poszczególnych festiwali.

Na ekranie pojawi się także historia marki Firestone, na której kartach zapisały się między innymi takie wydarzenia jak wyścigi Indycar czy Indianapolis 500. Opony Firestone zwyciężyły w pierwszym wyścigu Indy 500 w 1911 roku i ponownie staną na starcie podczas setnej edycji zawodów, która odbędzie się w maju 2016 roku. Wyścig Indycar wpisał się na stałe w tradycję marki Firestone i jej kultowych, wyścigowych opon Firehawk.

Dowiedz się więcej

Ta firma została wybrana Producentem Opon Roku 2016
Ta firma została wybrana Producentem Opon Roku 2016

W uznaniu dla inwestycji w badania i rozwój oraz osiągnięcia na polu zrównoważonej produkcji, eksperci przemysłu oponiarskiego wybrali Bridgestone Producentem Opon Roku 2016. Firma została uhonorowana podczas Międzynarodowych Nagród Przemysłu Oponiarskiego za Innowacje i Doskonałość 2016 (ang. Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2016). W imieniu firmy Bridgestone nagrodę odebrał Eduardo Minardi, Executive […]

Nowa metoda diagnostyki choroby drzew kauczukowych
Nowa metoda diagnostyki choroby drzew kauczukowych

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, opracował przełomową technologię do szybkiego i dokładnego wykrywania infekcji korzeni drzew kauczukowych. Dzięki nowej metodzie, firma przyczynia się do lepszej ochrony kauczukowców, które wciąż stanowią podstawowe źródło kauczuku naturalnego używanego przy produkcji opon. Zgnilizna korzeni to choroba wywoływana przez patogen roślinny Rigidoporus microporus – rodzaj […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!