Brembo wprowadza zabezpieczenia oryginalności

2 lutego 2016, 15:52

Wszystkie znane marki były ofiarami podróbek, Brembo nie jest wyjątkiem. Systemy hamulcowe Brembo są kopiowane i można natknąć się na podrobione produkty Brembo, które wyglądają i kosztują praktycznie tyle samo, co oryginał, ale mają zupełnie inny poziom jakości.

Zakup fałszywego układu hamulcowego może być bardzo ryzykowny. Układ hamulcowy jest elementem wpływającym na bezpieczeństwo, a podróbki często okazują się bardzo niebezpieczne, ponieważ nie są wykonane z materiałów, które zostały poddane kontroli jakości i nie są wystarczająco przetestowane.

Z tego powodu, Brembo obejmuje także innowacyjne podejście do obsługi klienta, która zawsze była elementem wyróżniającym markę od reszty. Brembo jako pierwsze w swojej branży uruchamia usługę, która gwarantuje autentyczność zakupionego produktu.

Brembo wprowadziło nowe podejście, by zapewnić klientom bezpieczniejsze zakupy produktów High Performance i części hamulcowych z serii wyścigowej oraz uchronić ich przed zagrożeniami wynikającymi z podrabianych produktów. Każda część w tych liniach Brembo  posiada teraz zdrapkę z unikatowym numerem i symbol kontroli jakości.

Karta jest zamknięta w sakiewce wewnątrz pudełka, wraz z instrukcjami użytkowania. Klient zdrapuje pasek ze zdrapki, aby odsłonić 6-cyfrowy kod, który należy wprowadzić na stronie www.original.brembo.com wraz z numerem karty, typem części i krajem zakupu. Dzięki temu nabywca może natychmiast sprawdzić, czy część jest prawdziwa.

Wprowadzając dodatkowe informacje, w tym adres e-mail i model samochodu lub motocykla, można pobrać certyfikat autentyczności w wersji PDF. Jeżeli weryfikacja nie powiodła się, kupujący jest proszony o przedstawienie dodatkowych informacji, które pomogą Brembo natychmiast rozpocząć śledztwo w sprawie pochodzenia podrabianych części.

Karta bezpieczeństwa została wprowadzona dla następujących części z serii samochodów sportowych Brembo High Performance i Brembo Racing: tarcze hamulcowe, tarcze hamulcowe Turismo i kompletne zestawy Gran Turismo. W przypadku motocykli karta obejmuje zaciski hamulcowe, tarcze hamulcowe, cylindry hamulcowe, sprzęgła i dźwignie hamulca.

Brembo wprowadzi również plombę, która będzie umiejscawiana na pudełkach, aby zapewnić, że produkty Brembo przyszły z fabryki do konsumenta w stanie nienaruszonym.

Fałszowanie stało się bardzo poważnym problem dla firmy na rynku włoskim oraz na niektórych rynkach azjatyckich, gdzie elementy nie są objęte tymi samymi wysokimi standardami badań.

Brembo kontroluje cały proces produkcyjny, od surowego materiału do produktu końcowego, co gwarantuje jakość wyrobu finalnego.

Ludzie, którzy kupują systemy hamulcowe Brembo lub komponenty hamulcowe mają pewność, że zamontowane na ich samochodach lub motocyklach produkty mogą zapewnić wysoką wydajność, ale także zagwarantować bezpieczeństwo i jakość potrzebne na wszystkich etapach produkcji.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Nowa generacja hamulców – ruszył europejski projekt badawczy
Nowa generacja hamulców – ruszył europejski projekt badawczy

LOWBRASYS taką nazwę będzie nosił innowacyjny projekt, zrzeszający europejskie jednostki badawcze i niezależnych producentów części motoryzacyjnych, w celu opracowania nowoczesnej technologii hamulców, mniej szkodliwych dla środowiska. LOWBRASYS (LOW environmental BRAke SYStem – niskodzkodliwy dla środowiska system hamulcowy) to projekt, stworzony przez pięć najbardziej poważanych niezależnych firm motoryzacyjnych wraz z pięcioma najważniejszymi instytutami badawczymi międzynarodowych uniwersytetów.  LOWBRASYS to […]

Hipnotyzujący test hamulców Brembo dla Formuły 1
Hipnotyzujący test hamulców Brembo dla Formuły 1

Wszyscy wiemy, że Formuła 1 to wysokie prędkości. Każdy rozpędzony samochód trzeba jednak kiedyś zatrzymać. Można śmiało zaryzykować tezę, że hamulce w sportach samochodowych to jeden z najważniejszych podzespołów. Od ich wydajności w dużej mierze zależy końcowy wynik kierowcy samochodu i całego teamu. Brembo bez wątpienia jest jednym z liderów produkcji układów hamulcowych. Włoski producent […]

Czym jest masa nieresorowana i jak ją skutecznie obniżyć?
Czym jest masa nieresorowana i jak ją skutecznie obniżyć?

Intrygują Cię tarcze zamontowane w sportowym samochodzie. Andrzej, mechanik samochodowy i specjalista od hamulców dobrze wie, że to są tarcze kompozytowe i objaśnia, jakimi innowacjami technologicznymi różnią się te tarcze od tradycyjnych. Tarcze kompozytowe, w odróżnieniu od standardowych tarcz żeliwnych, składają się z dwóch oddzielnych elementów: powierzchni hamującej wykonanej z żeliwa i dzwonu wykonanego z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

LeszekF, 31 marca 2016, 0:33 0 0

Kontrola jakości części zawsze solidnie wykonana jest w [Adres URL] Współpracujemy z nimi od dawna i zawsze mają wysoką jakość usług, na duży plus.

Odpowiedz