Producent części inwestuje w zaplecze magazynowe

27 stycznia 2016, 10:02

Zakończyła się modernizacja dwóch centrów dystrybucyjnych Tenneco Automotive Polska – w Rybniku i Stanowicach. Jej efektem jest wzrost powierzchni magazynowej firmy o 70%.

Przed inwestycją składowanie odbywało się w tradycyjny sposób na posadzce w jednostkach ładunkowych gitterboxy, półpalety i zwoje blach. Projektantem i dostawcą nowego wyposażenie magazynowego została firma PROMAG S.A., która jako jedyna zapewniła kompleksową obsługę obejmującą audyt logistyczny, projekt, nadzór nad ekspertyzami budowlanymi, dostawę, montaż i szkolenia.

Magazyn Tenneco

Na etapie audytu logistycznego rozważano kilka alternatywnych rozwiązań i ustawień regałów. Ostatecznie wybrano regały paletowe rzędowe wypełnione kratą pomostową z ogranicznikami palet, dostosowane do obsługi wózkami systemowymi VNA, które firma wynajmuje. Wybrany wariant modernizacji został zoptymalizowany pod względem technicznym i ekonomicznym.

Oprócz zwiększenia powierzchni składowania o 70%, przy posiadanych zasobach lokalizacyjnych, uzyskano także bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki ładunkowej i obniżono czasochłonność operacji logistycznych. Dzięki nowej organizacji pracy magazynu, szczegółowym rozwiązaniom technicznym, dostosowanym do specyfiki składowanego towaru oraz wsparciu szkoleniowemu, znacząco wzrósł także poziom bezpieczeństwa pracy i składowanych towarów.

Dowiedz się więcej

Ta marka amortyzatorów ma już 100 lat
Ta marka amortyzatorów ma już 100 lat

Strona internetowa Monroe100.Com to pomysł firmy Tenneco na uczczenie 100 rocznicy powstania marki Monroe. W ramach całorocznych obchodów stulecia narodzin marki Monroe, Tenneco uruchamia stronę – www.monroe100.com – skierowaną do pracowników profesjonalnych warsztatów samochodowych oraz konsumentów na całym świecie. Monroe, powołane do życia w 1916 roku, jest powszechnie znaną marką komponentów kontroli właściwości jazdy dla […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!