Bridgestone partnerem Sobiesław Zasada Centrum

25 stycznia 2016, 12:38

Bridgestone rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w opony tej marki, instruktorzy Centrum zostaną przeszkoleni, a ponadto Bridgestone będzie wspierał organizowane tam imprezy szkoleniowe.

Sobiesław Zasada Centrum to jeden z najnowocześniejszych ośrodków doskonalenia techniki jazdy w Europie. Co roku 10 000 kursantów rozwija tam swoje umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach drogowych. Ośrodek dysponuje między innymi: nawadnianymi płytami poślizgowymi, systemami mechanicznych przeszkód, profesjonalnym szarpakiem z kurtynami wodnymi oraz torem do nauki jazdy w terenie. Ponadto oferuje szkolenia w symulatorze dla kierowców ciężarówek oraz flotę kilkudziesięciu samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli.

Kursy praktyczne na torze to również doskonała okazja do uświadomienia kierowcom, jak wielki wpływ na ich bezpieczeństwo mają opony i ich eksploatacja. Dlatego też firma Bridgestone, która aktywnie angażuje się w kampanie podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach, zdecydowała się połączyć siły z Sobiesław Zasada Centrum.

Obok wyposażenia pojazdów w wysokiej jakości opony, na których prowadzone będą szkolenia, Bridgestone podzieli się swoją wiedzą na temat ich prawidłowej eksploatacji. Poza szkoleniami, firma będzie również wspierała eventy i imprezy motorowe organizowane w Bednarach – w tym cykl amatorskich imprez rajdowych Power Stage Bednary.

„Bridgestone od lat działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, dlatego chętnie uczestniczy w projektach edukacyjnych skierowanych do kierowców – zarówno o globalnym, jak też lokalnym zasięgu. Współpraca z najlepszymi instruktorami z Bednar pozwoli nam wspólnie podnosić kwalifikacje kierowców oraz zwiększać ich świadomość, na temat tego, jak wielki wpływ na bezpieczeństwo ma stan techniczny opon” – powiedział Przemysław Zakrzewski, Marketing Manager Bridgestone.
 

Dowiedz się więcej

Wiemy kto wygrał w konkursie organizowanym przez Hondę
Wiemy kto wygrał w konkursie organizowanym przez Hondę

Laureatem prestiżowej „Nagrody dla Dostawców” (Supplier Award), przyznawanej co roku przez firmę Honda, został Goodyear Dunlop. Wyróżnienie jest dowodem uznania dla Goodyear Dunlop za wkład w sukces biznesowy japońskiej marki w ubiegłym roku. Goodyear Dunlop otrzymał nagrodę w kategorii Szczególne Osiągnięcia, w podziękowaniu za wyjątkowy poziom obsługi firmy Honda w 2015 roku i sprostanie wyzwaniu dostarczenia dodatkowych […]

W tym oddziale powstało już 100 mln opon
W tym oddziale powstało już 100 mln opon

Około 11 kg wagi i 20 cali średnicy ma jubileuszowa, stumilionowa opona (Bridgestone Potenza S001), która została wyprodukowana w Bridgestone Poznań. Jest jedną z ok. 30.000 sztuk wytwarzanych dziennie opon, w których proces powstawania zaangażowanych jest ponad 1.700 pracowników. W najbliższym czasie każdy z nich symbolicznie podpisze się na certyfikacie jubileuszowego produktu. Fabryka Bridgestone funkcjonuje […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!