Wyszukiwanie po numerze VIN w katalogu ProfiAuto

16 grudnia 2015, 9:07

Dobór części poprzez numer VIN jest nową funkcją dostępną w katalogu ProfiAuto. Po wpisaniu numeru VIN system odnajduje w bazie konkretny samochód o tym numerze. Użytkownicy otrzymują w efekcie jednostkowy wynik, a nie jedynie listę pojazdów z pewnego zakresu numerów.

Dzięki aktywnej grafice, użytkownicy mogą wybrać interesującą ich część i uzyskać informacje o numerze OE. Następnie, za pomocą bazy numerów OE, w katalogu łatwo i z bardzo dużą pewnością są w stanie dokonać wyboru części aftermarketowej.

Dobór części poprzez numer VIN jest dużo dokładniejszy, pozwala zamówić jeden, konkretny element. Bez tej możliwości, w praktyce bardzo często zamawiane są dwa lub trzy elementy „na próbę”. Funkcja ogranicza także liczbę pomyłek, zwrotów i reklamacji spowodowanych zastosowaniem niewłaściwych części.

Możliwość wyszukiwania poprzez numer VIN w katalogu Profiauto.pl jest obecnie w fazie testowej, ale w pełni funkcjonalnej. Dla zarejestrowanych partnerów Moto-Profil jest i będzie ona dostępna bezpłatnie, ponieważ koszt utrzymania licencji pokrywa Moto-Profil. Do końca stycznia 2016 roku także te z warsztatów, które współpracują z partnerami Moto-Profil, mogą otrzymać od nich bezpłatny dostęp do katalogu z tą opcją.

Począwszy od lutego, partnerzy Moto-Profil będą mogli natomiast wykupić dostęp do systemu dla współpracujących z nimi warsztatów. Partnerzy będący członkami sieci ProfiAuto będą mogli liczyć na znaczne rabaty.

Dowiedz się więcej

Zmiany prawa i przepisów w 2015 r. – komentarz ekspertów ProfiAuto
Zmiany prawa i przepisów w 2015 r. – komentarz ekspertów ProfiAuto

W 2015 roku kierowców oraz osoby związane z branżą motoryzacyjną czeka wiele zmian. Kasy fiskalne we wszystkich warsztatach, możliwość rejestrowania „anglików”, wyższe opłaty za ubezpieczenie OC, niższe ceny paliwa, zaostrzenie kar dla pijanych kierowców czy uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości – to tylko niektóre z nich. Nowy rok przynosi duże zmiany nie tylko dla kierowców, ale […]

Bogumił Papierniok o sytuacji na rynku części
Bogumił Papierniok o sytuacji na rynku części

Swoimi przemyśleniami na temat sytuacji na rynku części i usług motoryzacyjnych po trzecim kwartale 2014 roku podzielił się z nami Bogumił Papierniok. Dyrektor Zarządzający Moto-Profil Sp. z o.o. pokusił się także o prognozy na temat rozwoju swojej firmy oraz rynkowych tendencji w przyszłym roku. Bogumił Papierniok: Oceniając poszczególne miesiące i mijający rok zawsze mamy w […]

Hackathon, akumulatory i cheerleaderki
Hackathon, akumulatory i cheerleaderki

Kilkanaście osób, 24 godziny pracy, trzy etapy projektu i jedno ambitne zadanie: rozwiązanie zimowych problemów kierowców – tak wyglądał maraton tworzenia prototypu innowacyjnego produktu, który odbył się w styczniu w Chorzowie. Jakie są efekty tego niecodziennego projektu? Czy hackathon jako formuła pracy sprawdza się w branży motoryzacyjnej? I w jaki sposób występ cheerleaderek może pomóc […]

ProfiAuto Show 2016 – relacja wideo
ProfiAuto Show 2016 – relacja wideo

Organizator ProfiAuto Show 2016 przygotował relację wideo, w której można zobaczyć co działo się na tegorocznych targach. Emocje po tegorocznym ProfiAuto Show jeszcze do końca nie opadły, a już otrzymaliśmy relację wideo. W krótkim, jednominutowym, filmie udało się zawrzeć najważniejsze wydarzenia i niemal wszystkich wystawców tegorocznej imprezy. Miłego oglądania.  

Całkowicie bezpłatny dobór części poprzez numer VIN w Moto-Profilu
Całkowicie bezpłatny dobór części poprzez numer VIN w Moto-Profilu

Moto-Profil udostępnił możliwość bezpłatnego doboru podzespołów poprzez numer VIN. Od teraz mogą to robić wszystkie warsztaty, które współpracującą z partnerami firmy i posiadają katalog dedykowany. Korzystanie z katalogu jest proste. Po wpisaniu numeru VIN system odnajduje w bazie konkretny pojazd o danym numerze, co sprawia, że użytkownik otrzymuje jednostkowy wynik, a nie tylko listę pojazdów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

profi partner, 16 grudnia 2015, 18:02 0 0

Może za 10 lat dogonią program carsowy. Dla mnie to przerost formy przy braku treści. Weźcie lepiej posłuchajcie co użytkownicy mówią o tym programie zamiast powtarzać w kółko ze będzie w następnej aktualizacji.

Odpowiedz

Baltazar, 16 grudnia 2015, 21:25 0 0

A w czym ma doganiać Cars nawet nie ma takiej możliwości wyszukiwania po VIN a jak w styczniu wyłączą stary program to dopiero będzie zadyma bo ten nowy działa tak szybko jak mój pierwszy komputer z piwnicy.....

Odpowiedz

Anonim, 17 grudnia 2015, 13:45 0 0

jesli mowa o i.c. to program i podpiete zamienniki w carsie to tragedia lepiej nie uzywac

Odpowiedz

luzak, 17 grudnia 2015, 14:20 0 0

A i tak ci którzy chcą zarabiać i nie dac się uzależnić pracują na motofirmie.

Odpowiedz

Janusz, 20 grudnia 2015, 19:26 1 0

Instrukcja dla pracownika:
1. szukamy po VIN w katalogu profilowym
2. szukamy gdzie jest najtaniej :-)
3. kupujemy najtańsze

Jak mi ktoś zrobi apke która mi to zrobi z automatu zapłace roczną pensję pracownika, który robi to codziennie.

Odpowiedz

Adamt, 27 maja 2017, 18:57 0 0

Wszystko pięknie i ładnie. Szkoda że nie napisali kiedy w tym reklamowanym serwisie opcja "szukanie po VIN" będzie aktywna.

Odpowiedz