Wsparcie Bridgestone zwiększa zatrudnienie wśród młodych

, 8 grudnia 2015, 10:35

Bridgestone podjął się wsparcia Paktu na Rzecz Młodzieży – wspólnej inicjatywy środowisk biznesowych oraz Unii Europejskiej, by rozwinąć i zintensyfikować partnerstwo pomiędzy biznesem a edukacją, którego celem jest zwiększanie szans zatrudnienia i integracji młodzieży.

Zobowiązanie zostało podpisane 17 listopada przez Franco Annunziato, CEO i Prezesa Bridgestone EMEA, podczas Szczytu Przedsiębiorczości 2020, którego jednym ze sponsorów była firma Bridgestone. 

Zainicjowany przez CSR Europe i zasponsorowany przez Komisję Europejską Pakt na Rzecz Młodzieży wykorzysta potencjał ludzkiego kapitału młodych Europejczyków, którzy obecnie cierpią z powodu wysokiego wskaźnika bezrobocia. Celem dwuletniego programu jest powstanie w całej Europie 10.000 spółek biznesowo-edukacyjnych, w których zostanie stworzonych co najmniej 100.000 dobrej jakości nowych miejsc praktyk zawodowych, stażu i pracy.


Niecałe dwa miesiące temu Bridgestone rozpoczął proces rekrutacyjny inżynierów do swojego Europejskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego pod Rzymem. W jego wyniku ma zostać zrekrutowanych około 40 inżynierów o zróżnicowanym doświadczeniu – od świeżych absolwentów po doświadczonych ekspertów. 

Isabelle de Cambry, General Manager CSR w Bridgestone EMEA wyjaśnia: „Podpisanie Paktu na Rzecz Młodzieży to kontynuacja naszego wsparcia dla młodych ludzi poprzez tworzenie nowych miejsc pracy. Będzie ono polegać na zwiększeniu naszych programów staży i praktyk zawodowych, jak również wzmocnieniu relacji z najważniejszymi instytucjami i organizacjami edukacyjnymi”.

W obecnym programie, adresowanym do młodzieży, Bridgestone uwzględnił działania w Hiszpanii, których celem jest promowanie innowacyjności i przedsiębiorczości. Program prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetem Nebrii w Madrycie oraz lokalnym samorządem władz drogowych. Stawia on studentom wyzwanie, by opracowywali realne rozwiązania dla zrównoważonej mobilności i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziś mija już trzeci rok odkąd w ramach programu Bridgestone oferuje studentom edukację i doświadczenie, zwiększając ich szanse na znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów. 

Dowiedz się więcej

Bridgestone zainwestowało  zawrtoną sumę w fabrykę w Polsce
Bridgestone zainwestowało zawrtoną sumę w fabrykę w Polsce

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy zakończył rozbudowę fabryki opon w Stargardzie Szczecińskim. Efektem wartej 120 mln euro inwestycji jest zwiększenie produkcji do 3.600 opon dziennie, uruchomienie nowej linii do produkcji 1.700 pasów bieżnika na dobę i stworzenie 170 nowych miejsc pracy. Fabryka w Stargardzie Szczecińskim jest jednym z najnowocześniejszych zakładów […]

Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację
Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację

Firma Bridgestone Europe ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach planuje zatrudnić grupę inżynierów w swoim europejskim centrum technicznym (TCE) zlokalizowanym w okolicach Rzymu. Zamiary te stanowią część planu inwestycyjnego, którego celem jest rozszerzenie działalności firmy Bridgestone na rynek europejski. Firma kieruje swoją ofertę do inżynierów o różnym stopniu doświadczenia: od świeżo upieczonych absolwentów po osoby z […]

W tym oddziale powstało już 100 mln opon
W tym oddziale powstało już 100 mln opon

Około 11 kg wagi i 20 cali średnicy ma jubileuszowa, stumilionowa opona (Bridgestone Potenza S001), która została wyprodukowana w Bridgestone Poznań. Jest jedną z ok. 30.000 sztuk wytwarzanych dziennie opon, w których proces powstawania zaangażowanych jest ponad 1.700 pracowników. W najbliższym czasie każdy z nich symbolicznie podpisze się na certyfikacie jubileuszowego produktu. Fabryka Bridgestone funkcjonuje […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!