Bezpieczne modyfikacje

25 listopada 2015, 23:50

Jeśli chcemy poprawić wygląd naszego pojazdu, możemy zacząć od oświetlenia. Lampy LEDriving FOG będą doskonałym zamiennikiem dotychczasowych rozwiązań i oprócz zwiększenia komfortu jazdy i bezpieczeństwa na drodze, sprawią że nasz samochód nabierze wyjątkowego stylu.

Fani tuningu powinni dbać o to, żeby zastosowane zmiany były zgodne z prawem, a użyte do modyfikacji produkty posiadały homologację.

– „Na rynku jest wiele ofert, także do tuningu oświetlenia. Ale pamiętajmy, że nie na wszystkie dostępne gadżety czy zmiany pozwalają przepisy prawa drogowego. Policja jest szczególnie wyczulona na punkcie świetlnych ozdobników, jeśli więc planujemy modyfikacje w tym zakresie, musimy się liczyć z kontrolą." – mówi Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting.

Warto więc przed udekorowaniem auta sprawdzić, co nam wolno, a czego nie. Przepisy, regulujące tę kwestię, znajdziemy w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów. Dowiemy się z nich np. na jakiej wysokości montować światła do jazdy dziennej lub światło o jakiej maksymalnej temperaturze barwowej mogą wytwarzać żarówki halogenowe. Jeśli nie mamy czasu sprawdzać rozporządzeń, możemy po prostu zdać się na oryginalne produkty od doświadczonych producentów.

Bezpieczną modyfikacją jest na przykład montaż świateł przeciwmgłowych z rodziny OSRAM LEDriving. To nowoczesne oświetlenie LED do samochodu posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i homologacje zgodne z ECE, SAE, CCC, EAC i IP.

– „To naprawdę bardzo efektowne i efektywne oświetlenie. Światło jest bardzo jasne i gwarantuje lepszą widoczność pojazdu na drodze, szczególnie w trudnych warunkach, a same lampy są odporne na uderzenia żwiru. LEDriving FOG i LEDriving FOG PL zapewniają dwa produkty w jednym. Zyskujemy nowoczesną technologię LED w światłach przeciwmgłowych, która daje nam więcej jasnego światła oraz dodatkowe LEDowe światła dzienne. Ponadto LEDriving FOG PL są dostępne z filtrami w aż 5 kolorach – pomarańczowym, różowym, niebieskim, srebrnym i złotym." – mówi Magdalena Bogusz

Produkty z rodziny świateł przeciwmgłowych LEDriving pasują jako zamiennik większości okrągłych świateł o średnicy 90 mm. Są też kompatybilne z samochodami o napędzie hybrydowym i posiadającymi funkcję start/stop. Dodatkowo można dokupić specjalne uchwyty montażowe, ułatwiające dopasowanie świateł do istniejących otworów w samochodach Toyota, Volkswagen i Nissan. Zintegrowany sterownik i niewielka ilość kabli sprawiają, że zestaw jest lekki i prosty w montażu.

Artykuł sponsorowany OSRAM

Dowiedz się więcej

„Wyłącznie oryginalne światło” – wywiad z Magdaleną Bogusz z firmy OSRAM
„Wyłącznie oryginalne światło” – wywiad z Magdaleną Bogusz z firmy OSRAM

„Oryginał czy podróbka?” – takie pytanie w swojej nowej kampanii zadaje producent oświetlenia, firma OSRAM. Szczegóły akcji przedstawiła nam Magdalena Bogusz – marketing manager speciality lighting w OSRAM. Jak odróżnić żarówkę oryginalną od podróbki? Niestety, na rynku można znaleźć źródła światła, które tylko udają produkty uznanych firm. Obserwujemy rozszerzającą się skalę tego zjawiska, szczególnie w […]

30% kierowców kupuje żarówki w internecie
30% kierowców kupuje żarówki w internecie

Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy OSRAM wykonał badanie preferencji kierowców odnośnie oświetlenia samochodowego. Z badania wynika między innymi, że żarówki coraz częściej są kupowane w internecie. Tam najtrudniej ustrzec się przed podróbkami. Właściciele samochodów najczęściej zaopatrują się w sklepach z częściami samochodowymi (72%) lecz coraz więcej osób dokonuje też zakupu oświetlenia […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!