Raport popularności kolorów samochodów

25 listopada 2015, 14:32

Firma Axalta opublikowała 63. wydanie corocznego raportu dotyczącego popularności kolorów lakierów samochodowych. Który kolor nabywcy aut wybierają najchętniej?

Axalta Coating Systems, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wydał swój Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów 2015 (Global Automotive 2015 Color Popularity Report), z którego dowiadujemy się, że biel nadal zyskuje na popularności utrzymując pierwszą pozycję w rankingach na całym świecie. Od roku 2011, w którym biel wyprzedziła kolor srebrny, biały wciąż zyskuje na popularności wśród wszystkich typów pojazdów.

– „Od 1953 roku raporty firmy Axalta dotyczące popularności kolorystycznej lakierów samochodowych, stawały się coraz ważniejszym narzędziem we współpracy z producentami samochodowymi. Raport przewiduje preferencje klientów dotyczące kolorów karoserii w nadchodzących latach. Po raz piąty biel okazała się najbardziej popularnym kolorem na świecie. Jednak przyglądając się poszczególnym regionom, zauważyliśmy, że w niektórych częściach świata żywe kolory wciąż są popularne. Na przykład, w Ameryce Południowej popularność koloru czerwonego wzrosła aż o dziesięć procent. Średnie odcienie niebieskiego wciąż odgrywają bardzo ważną rolę w Europie, natomiast jasny niebieski stał się bardziej popularny w Ameryce Północnej.” – mówi Nancy Lockhart, Colour Marketing Manager firmy Axalta w Ameryce Północnej.

Raport firmy Axalta od 63 lat jest uznawany za najbardziej kompleksowy roczny raport rynku motoryzacyjnego. Kilka najważniejszych punktów z ostatniej edycji:

Kolory na świecie
• Kolor srebrny przez cztery lata tracił na popularności, jednak ostatnio utrzymuje swoją pozycję na poziomie 13 procent.
• Podczas, gdy popularność żywych kolorów znacznie spadała, niebieskie lakiery przez cały rok 2014 utrzymywały swoją pozycję.

Ameryka Północna
• To jedyny region, gdzie popularność czerwieni sięga aż 11 procent. Ten trend został odzwierciedlony w kolorze Radiant Red, który został Kolorem Roku 2015 w Ameryce Północnej.
• Kolor niebieski zyskał na popularności osiągając wynik 8 procent całej sprzedaży.

Ameryka Południowa
• Biel jest najpopularniejszym kolorem w tym regionie, to najwyższy wynik ze wszystkich obszarów.
• Drugim najbardziej popularnym kolorem jest srebrny.

Europa
• Na kontynencie wciąż popularny jest kolor niebieski, ze sprzedażą wynosząca 9 procent – największym zainteresowaniem cieszą się średnie odcienie niebieskiego.
• Popularna jest również czerń stanowiąca 21 procent sprzedaży. Dużym zainteresowaniem cieszą się lakiery o wysokim połysku, szczególnie wśród samochodów średnich i dużych.

Azja
• W tym regionie popularność brązów i odcieni beżu wzrosła o 3 procenty.
• W Chinach popularność bieli wzrosła o 19 procent.

Według Lockhart, Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów jest cennym obrazem zmian, jakie miały miejsce w preferencjach kolorystycznych w ostatnich latach.

– „Zespół Axalta zajmujący się trendami kolorystycznymi przewiduje preferencje kolorystyczne, które mają pojawić się w najbliższej przyszłości. Kolejna generacja kolorów lakierów samochodowych przyniesie wysoce nasycone kolory takie jak jaskrawa czerwień, głęboki błękit czy żywe odcienie fioletu. Kolory niszowe, takie jak jasny niebieski, zielony czy złoty przewidywane są dla mniejszych samochodów. Ciepłe barwy zyskają popularność, zwłaszcza brudne odcienie zieleni, brązu, czerwieni czy beżu. Zainteresowanie zimniejszymi barwami takimi jak biel, kolor szary i czarny również będzie rosło.” – mówi Lockhart.

Dowiedz się więcej

Axalta opublikowała Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów
Axalta opublikowała Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów

Axalta Coating Systems po raz kolejny opublikowała Światowy Raport Popularności Kolorów Pojazdów Samochodowych za rok 2014. Raport od 1953 roku regularnie śledzi i informuje corocznie o regionalnych preferencjach kolorystycznych dotyczących samochodów. Tegoroczny raport przedstawia prognozę Axalta popularności kolorystycznej samochodów stosowaną w procesie przygotowywania przyszłej produkcji pojazdów. – „Nasze dane z Raportu Popularności Kolorów nie tylko […]

150 lat historii Axalta
150 lat historii Axalta

W tym roku Axalta Coating Systems obchodzi 150-lecie swojej działalności w tworzeniu innowacyjnych systemów lakierniczych. Historia firmy rozpoczęła się w roku 1866, kiedy w Niemczech opracowano pierwsze produkty lakiernicze. Od tego momentu firmie towarzyszył dynamiczny rozwój, który doprowadził do osiągnięcia obecnej pozycji jednego z wiodących producentów lakierów ciekłych oraz proszkowych. „Wszyscy niezmiernie się cieszymy, że […]

Producent lakieru uhonorowany przez Daimler AG
Producent lakieru uhonorowany przez Daimler AG

Firma Axalta Coating Systems jest jednym z dziesięciu dostawców uhonorowanych przez Daimler AG za wyjątkową efektywność w ostatnim roku finansowym. Axalta, będąc wiodącym, globalnym dostawcą lakierów ciekłych i proszkowych, otrzymała nagrodę Daimler Supplier Award w kategorii Global Procurement Trucks and Buses za dostarczanie najwyższej jakości materiałów lakierniczych. „W imieniu globalnego zespołu Axalta bardzo dziękujemy Daimler […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!