150 lat historii Axalta

20 stycznia 2016, 13:45

W tym roku Axalta Coating Systems obchodzi 150-lecie swojej działalności w tworzeniu innowacyjnych systemów lakierniczych.

Historia firmy rozpoczęła się w roku 1866, kiedy w Niemczech opracowano pierwsze produkty lakiernicze. Od tego momentu firmie towarzyszył dynamiczny rozwój, który doprowadził do osiągnięcia obecnej pozycji jednego z wiodących producentów lakierów ciekłych oraz proszkowych.

„Wszyscy niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy osiągnąć ten przełomowy moment w historii naszej firmy” – mówi Charlie Shaver, Axalta Chairman and CEO. „Przez najbliższe 12 miesięcy będziemy świętować nasz dotychczasowy sukces nie zapominając jednak o dalszej pracy przy tworzeniu lepszej przyszłości – w oparciu o posiadaną przez nas wiedzę i doświadczenie. Blisko 13.000 pracowników dba o satysfakcję 120.000 klientów w 130 krajach. Wykorzystując zaawansowane technologie opracowujemy najnowszej generacji systemy lakiernicze, które gwarantują doskonałą jakość produktów oraz oferowanych przez nas usług.”

Pierwsze lakiery firmy Axalta wyprodukowano dla europejskich producentów pojazdów już w XIX wieku. Wraz z dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego rozwijała się nasza firma. W latach 20stych XX wieku, w Stanach Zjednoczonych, Axalta wprowadziła pierwszą linię szybkoschnących lakierów wykorzystywanych przy produkcji samochodów. Nasi naukowcy opracowali równania dla przestrzeni barw L,a,b, które stały się kluczowym narzędziem analitycznym w nauce o kolorach. W kolejnych dekadach technologia stosowana przez Axalta nadal się rozwijała, umożliwiając opracowanie bardziej trwałych oraz bardziej wydajnych lakierów. W latach 80tych firma wprowadziła pierwsze systemy przyjaznych dla środowiska ciekłych lakierów wodorozcieńczalnych.


Korzystając z doświadczenia zgromadzonego przez marki Spies Hecker oraz Standox, Axalta wzbogaciła swoje portfolio o kolejne, doskonałe produkty i systemy lakierów. W latach 90tych XX wieku zaprezentowano produkty wodorozcieńczalne marki Cromax. Na rynek wprowadzono również spektrofotometr – przenośne narzędzie kolorystyczne umożliwiające perfekcyjne dopasowanie kolorystyczne, oszczędzające czas naprawy, tym samym zwiększające efektywność pracy.

W miarę rosnących potrzeb na rynku przemysłowym oferta firmy Axalta również rosła. Z uwagi na zapotrzebowanie ze strony klientów przemysłowych firma wprowadziła farby proszkowe Nap-Gard. Produkty są przeznaczone dla producentów rurociągów ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Obecnie zarówno wykonawcy powłok dekoracyjnych jak i funkcjonalnych wykorzystują lakiery proszkowe Alesta. Natomiast produkty z serii Voltatex, powłok izolujących elektrycznie, zwiększają wydajność silników i innych komponentów elektrycznych. Pojazdy takie jak ciężarówki, autobusy, pociągi oraz inne pojazdy z taboru kolejowego polegają na produktach Imron, których celem jest nie tylko ochrona karoserii, ale również zapewnienie klientom rozpoznawalności dzięki dostępnym wariantom kolorystycznym.

„Nieustannie zwiększamy możliwości naszej firmy oraz poszerzamy zasięg jej działań” – dodał Shaver. „Zainwestowaliśmy w podniesienie zdolności produkcyjnej w Niemczech, Brazylii, Chinach, Meksyku oraz w Indiach. Otwieramy nowe Globalne Centrum Innowacji w Filadelfii, w stanie Pensylwania (USA), a w Chinach rozpoczęliśmy budowę Centrum Technologicznego dla regionu Azji i Pacyfiku. Marki, które posiadały silną pozycję lokalną wprowadziliśmy na rynek światowy. Nasze inwestycje pomogą w utrzymaniu stosowanych przez nas technologii na najwyższym poziomie. Podejmowane przez nas kroki oraz postępy osiągnięte w dziedzinie kolorystyki skupiają się na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów zarówno teraz jak i w przyszłości.”

Dowiedz się więcej

Raport popularności kolorów samochodów
Raport popularności kolorów samochodów

Firma Axalta opublikowała 63. wydanie corocznego raportu dotyczącego popularności kolorów lakierów samochodowych. Który kolor nabywcy aut wybierają najchętniej? Axalta Coating Systems, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, wydał swój Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów 2015 (Global Automotive 2015 Color Popularity Report), z którego dowiadujemy się, że biel nadal zyskuje na popularności utrzymując pierwszą pozycję w […]

Nowy Wiceprezes Axalta, Prezes EMEA firmy Axalta Coating Systems
Nowy Wiceprezes Axalta, Prezes EMEA firmy Axalta Coating Systems

Axalta Coating Systems mianowała Matthiasa Schönberga na stanowisko Wiceprezesa Axalta – Prezesa regionu EMEA. Schönberg objął stanowisko 1 października 2015 roku. Zadaniem Schönberga jest  zaplanowanie i realizacja strategii rozwoju dla regionu EMEA. Schönberg będzie pracował nad dalszym rozwojem firmy Axalta, konsekwentnie ulepszając najwyższej jakości produkty i usługi, których oczekują klienci. Schönberg przechodzi do Axalta Coating […]

Producent lakieru uhonorowany przez Daimler AG
Producent lakieru uhonorowany przez Daimler AG

Firma Axalta Coating Systems jest jednym z dziesięciu dostawców uhonorowanych przez Daimler AG za wyjątkową efektywność w ostatnim roku finansowym. Axalta, będąc wiodącym, globalnym dostawcą lakierów ciekłych i proszkowych, otrzymała nagrodę Daimler Supplier Award w kategorii Global Procurement Trucks and Buses za dostarczanie najwyższej jakości materiałów lakierniczych. „W imieniu globalnego zespołu Axalta bardzo dziękujemy Daimler […]

Axalta otwiera Europejskie Centrum Technologii
Axalta otwiera Europejskie Centrum Technologii

Centrum będzie prowadziło badania w zakresie lakierów ciekłych. Axalta Coating Systems oficjalnie otworzyła rozbudowane Europejskie Centrum Technologii w niemieckim mieście Wuppertal. Obiekt stanie się głównym centrum badań i rozwoju lakierów ciekłych dla całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Axalta inwestuje w ośrodki badań i rozwoju na terenie EMEA, ponieważ pozwalają naszej firmie rozszerzać zasięg działań oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!