Webasto na targach IAA 2015

30 września 2015, 11:41

Firma Webasto, zaprezentowała swoje produkty oraz koncepcje na 66. targach IAA Cars 2015 we Frankfurcie.

Na stoisku A19, w hali 8.0, firma pokazała szeroką gamę nowych rozwiązań dla trzech sektorów, którymi zajmuję się firma – demonstrację sposobu działania i zalet systemu Multi Optional Roof (MOR) w szyberdachach, innowacyjny koncept ogrzewania dla wszystkich typów pojazdów oraz lekki dach dla kabrioletu Corvette Stingray opracowany na podstawie najnowocześniejszej technologii stworzonej przez koncern.

Szkielet każdego samochodu umożliwia umieszczenie na nim różnych wariantów dachów, co pozwala na obniżenie kosztów produkcji auta. System MOR daje możliwość dostosowania pojazdu
do indywidualnych wymagań klienta. Pozwala to na wyróżnienie się nie tylko wśród konkurencji, ale także wśród modeli tej samej marki, a co najważniejsze mało inwazyjnie i przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Pod wspólną nazwą MOR Webasto oferuje szeroką gamę rozwiązań dachowych i dlatego tytułuje się „firmą wszystkich dachów”. Różnorodność produktów obejmuje duże, otwierane dachy panoramiczne, wykonane z bezpiecznego szkła Webasto Glas ProTec®, odporne na uderzenia, lekkie dachy poliwęglanowe, elementy dachowe wykonane z poliuretanowych łączeń, dachy solarne wytwarzające energię. Każdy system dachowy dostarczany przez Webasto jest adaptowany do indywidualnego modelu auta. Umożliwia to zamontowanie kilku rodzajów dachów na samochodach z tej samej linii produkcyjnej. Wielu producentów już dostrzegło zalety tego rozwiązania i wykorzystują system MOR w produkcji seryjnej, tak na przykład Fiat czy Jaguar Land Rover, a kolejni mają to w planach.

We Frankfurcie został zaprezentowany także nowy sposób naturalnego doświetlenia wnętrza samochodu, który zadebiutował w BMW 7. Tworzy on przyjemną atmosferę w pojeździe poprzez grafiki zintegrowane z powierzchnią dachu. Co więcej, jest to nowa przestrzeń do projektowania i indywidualizowania wnętrza przy nieprzysłoniętym widoku na niebo.

Policarbonate 360. Webasto dostrzega duży potencjał w poliwęglanie, głównie dzięki jego niezwykłym właściwościom. Jest on o połowę lżejszy niż szkło, odporny na zarysowania i promienie UV, niezwykle plastyczny i ma dużą możliwość integracji z innymi materiałami. Co więcej, elementy wykonane z poliwęglanu gwarantują bezpieczeństwo ponieważ są nietłukące. Dzięki temu poliwęglan może zastąpić wszystkie powierzchnie i części szklane bez wpływu na wygląd, jakość czy bezpieczeństwo jazdy. Dzięki możliwości funkcjonalnego łączenia z innymi komponentami, można z niego wykonywać elementy takie jak włókna grzewcze, spoilery, wycieraczki czy ogniwa solarne.

Bez względu na to, czy jest to klasyczny silnik spalinowy, hybrydowy lub elektryczny Webasto proponuje optymalne rozwiązania dla wszystkich typów pojazdów. Przed dużym wyzwaniem stoi High-Voltage Heater (HVH) skierowany dla samochodów z silnikiem hybrydowym i elektrycznym – jest on wykorzystywany w produkcji seryjnej Volvo od połowy bieżącego roku. Do końca 2017 HVH będzie używany w 13 kolejnych modelach znanych producentów. Dzięki innowacyjnej technologii, energia elektryczna jest zamieniana w ciepło przy utrzymaniu efektywności na poziomie ponad 95%, prawie bez strat.

Dla Webasto targi IAA są okazją do zaprezentowania zaprojektowanej na nowo i całkowicie bezpłatnej aplikacji Webasto ThermoCall za pomocą, której użytkownicy mogą sterować ogrzewaniem postojowym
ze swojego smartfona, z każdego miejsca i o każdej porze. Aplikację cechuje ciekawy wygląd, przejrzyste menu i intuicyjny interfejs. Nowe funkcje zapewniają jeszcze więcej udogodnień – dla przykładu możliwe jest zaprogramowanie ogrzewania na 7 kolejnych dni. Aplikacja wysyła także ostrzeżenia pogodowe i rekomendacje, kiedy należy włączyć ogrzewanie.

Webasto stworzył także dostosowany dla potrzeb klientów system ogrzewania i chłodzenia dla samochodów dostawczych z powierzchnią transportową do 18 m3, stworzony z myślą o przewożeniu mięs, wędlin czy produktów mlecznych, które szybko psują się w transporcie. Dzięki zintegrowanemu systemowi chłodzenia Frigo Top 10, teraz nawet w małych samochodach dostawczych do 5 m3 można utrzymywać optymalną temperaturę.

Cichsze, szybsze i lżejsze niż kiedykolwiek wcześniej – to najlepsze określenia na dachy do kabrioletów, które Webasto oferuje producentom samochodów. Webasto ma największe na rynku portfolio i indywidualnie dostosowuje dach do każdego modelu, co nadaje im niepowtarzalny charakter. Dach Corvette Stingray szczególnie wyróżnia się pod względem niewielkiej wagi. Przy zachowaniu wysokiej jakości i standardów bezpieczeństwa, waga została zredukowana poprzez zastosowanie aluminiowych komponentów. Nowe zlecenia od procentów takich modeli jak legendarny kabriolet Ford Mustang, BMW2 lub Audi TT Roadster dowodzą, że producenci samochodów uważają Webasto za specjalistę w dziedzinie miękkich dachów.

Dowiedz się więcej

Webasto z nagrodą Plus X 2015
Webasto z nagrodą Plus X 2015

Panoramiczny dach Webasto, pochłaniający podczerwień, otrzymał nagrodę Plus X 2015. Produkt został doceniony przez jury w kategoriach Innowacji oraz Wysokiej Jakości. – „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasz produkt z sektora motoryzacyjnego został nagrodzony przez branżę dóbr konsumpcyjnych. Oznacza to, że innowacyjne technologie, które proponujemy są popularne i zdobywają uznanie na szeroką skalę” – […]

Sprzedażowy sukces Webasto
Sprzedażowy sukces Webasto

Firma Webasto zanotowała w 2014 roku wzrost wartości sprzedaży, która wyniosła 2,5 miliarda euro. To o 8 proc. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Co więcej, pozytywne wyniki finansowe dotyczą również zysków Webasto Group, które w 2014 roku wyniosły 136 milionów euro, co oznacza wzrost o 10 proc. w stosunku do 2013 roku. Bardzo dobry […]

Individual Qucik nagrzeje wnętrze auta dwa razy szybciej
Individual Qucik nagrzeje wnętrze auta dwa razy szybciej

Firma Webasto wprowadziła do oferty nowe zestawy dodatkowe do ogrzewania postojowego. Dzięki Webasto Individual Qucik wnętrze pojazdu zostanie ogrzane w czasie aż połowę krótszym niż zazwyczaj. Natomiast z Webasto Individual Select, to kierowca zadecyduje, która część pojazdu i jak intensywnie, powinna zostać ogrzana. Webasto Individual Quick ogrzewa wnętrze samochodu o 50% szybciej, niż w przypadku […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!