Webasto z nagrodą Plus X 2015

22 lipca 2015, 14:17

Panoramiczny dach Webasto, pochłaniający podczerwień, otrzymał nagrodę Plus X 2015. Produkt został doceniony przez jury w kategoriach Innowacji oraz Wysokiej Jakości.

– „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasz produkt z sektora motoryzacyjnego został nagrodzony przez branżę dóbr konsumpcyjnych. Oznacza to, że innowacyjne technologie, które proponujemy są popularne i zdobywają uznanie na szeroką skalę” – powiedział dr Holger Engelmann, prezes zarządu Webasto SE.

Nagrodzone panoramiczne dachy Webasto wykonane są z lekkiego tworzywa sztucznego, poliwęglanu. Jedną z podstawowych zalet systemu dachowego jest jego zdolność do pochłaniania energii słonecznej, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza samochodu.

Zdolność pochłaniania podczerwieni jest również korzystna pod względem ekologicznym. Mniejsze nagrzewanie się wnętrza auta zmniejsza konieczność używania klimatyzacji, a to z kolei obniża spalanie paliwa.

Plus X Award to międzynarodowy konkurs wyróżniający najlepsze produkty i rozwiązania w obszarze nowych technologii, sportu oraz stylu życia. W jury zasiadają cieszący się najwyższym uznaniem niezależni eksperci oraz przedstawiciele mediów. Komisja konkursowa poddaje ocenie produkty i rozwiązania w kategoriach: Innowacja, Design, Wysoka Jakość, Przyjazność dla Użytkownika, Ekologia, Funkcjonalność i Ergonomia.
 

Dowiedz się więcej

Webasto na targach IAA 2015
Webasto na targach IAA 2015

Firma Webasto, zaprezentowała swoje produkty oraz koncepcje na 66. targach IAA Cars 2015 we Frankfurcie. Na stoisku A19, w hali 8.0, firma pokazała szeroką gamę nowych rozwiązań dla trzech sektorów, którymi zajmuję się firma – demonstrację sposobu działania i zalet systemu Multi Optional Roof (MOR) w szyberdachach, innowacyjny koncept ogrzewania dla wszystkich typów pojazdów oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!