Nowe części febi do Volkswagena Transportera

, 18 czerwca 2015, 16:30

Znajdujący się przy dyferencjale wałek pośredni jest powszechnie znanym słabym punktem w samochodzie Volkswagen Transporter T5. Zadaniem wałka pośredniego jest przenoszenie momentu obrotowego pomiędzy dyferencjałem a półosiami napędowymi, które napędzają koła.

Wysoki moment obrotowy napędu może doprowadzić do ścięcia zewnętrznego wieloklina wałka pośredniego, a tym samym przerywane jest przekazanie siły na koła. Wskutek tego samochód traci napęd, dalsza jazda nie jest możliwa i konieczne jest jego odholowanie.

febi bilstein oferuje zestaw naprawczy obejmujący śrubę potrzebną do montażu oraz smar do zewnętrznego wieloklinu.

febi nr 45931
Nr OE: 02Z 409 345 B S1
zastosowanie:
T5 / 5 biegów, skrzynia manualna

Dowiedz się więcej

Bezpieczne dokręcanie śrub kół – wskazówki febi bilstein
Bezpieczne dokręcanie śrub kół – wskazówki febi bilstein

Śruby pozostają tradycyjnym sposobem mocowania kół, tarcz hamulcowych oraz piast kół. Chociaż temat ten był wielokrotnie opisywany, a mocowanie kół przy pomocy śrub wydaje się prostą operacją nie wymagająca specjalnej wiedzy i umiejętności, w praktyce warsztatowej często pojawiają się problemy. Nierzadko lekceważone jest ryzyko wynikające ze zbyt silnego lub słabego dokręcenia kół. Dlatego też w […]

Nowe Centrum Dystrybucyjne części Grupy Volkswagen
Nowe Centrum Dystrybucyjne części Grupy Volkswagen

W Komornikach pod Poznaniem otwarto centrum logistyczne Volkswagen Group Polska o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych. Nowoczesny budynek będzie odpowiadał za dystrybucję części oraz akcesoriów z logo marek grupy VW. Budowę Nowego Centrum Dystrybucyjnego Volkswagen Group Polska zainaugurowano rok i cztery miesiące temu. Po zakończeniu intensywnych prac budowlanych, we wrześniu 2014 VGP rozpoczął wyposażanie centrum, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

dunajec, 25 czerwca 2015, 18:41 0 0

w jakim dyferencjale to wałek pośredni półosi.

Odpowiedz