Podróbki OSRAM zatrzymane na Litwie

2 czerwca 2015, 14:13

Rośnie liczba podrabianych części motoryzacyjnych, w tym produktów oświetleniowych. OSRAM stale monitoruje rynek, współpracuje ściśle z policją i służbami celnymi – w wyniku wspólnych działań udało się niejednokrotnie zapobiec wprowadzeniu na rynek podrabianych produktów.

Niedawno dzięki współpracy z producentami i zgłoszeniom płynącym z wielu krajów (w tym także z Polski), policja na Litwie przechwyciła podrabiane produkty wielu wiodących marek motoryzacyjnych, w tym OSRAM. Wartość skonfiskowanego towaru oszacowano na 260 tys. euro.

By uniknąć zakupu podróbek warto zachować ostrożność – podejrzenia powinna wzbudzić rażąco niska cena, wyraźnie odbiegająca od innych ofert, słabszej jakości opakowanie lub jego brak. Warto wiedzieć, że konsekwencje związane z podrabianymi produktami mogą ponieść wszyscy – niezależnie od tego czy mają świadomość, że towar pochodził z nielegalnego źródła. Produkty podrobione lub z podejrzeniem pochodzenia z nielegalnego obrotu są konfiskowane, a wszystkie ogniwa procesu sprzedaży podlegają kontroli.

Jakość podróbek jest najczęściej bardzo niska, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, może także doprowadzić do uszkodzeń reflektora lub instalacji elektrycznej.

Więcej informacji na temat akcji litewskiej policji można znaleźć na stronie: http://www.delfi.lt/a/67878726.

Dowiedz się więcej

Centrum Usług Wspólnych OSRAM w Polsce
Centrum Usług Wspólnych OSRAM w Polsce

OSRAM Global Shared Services rozbudowuje swoją sieć jednostek organizacyjnych i otwiera Centrum Usług Wspólnych w Polsce. Nowe centrum rozpoczęło swoją działalność w czerwcu 2015 roku. Podobnie jak istniejąca jednostka organizacyjna na Słowacji, nowe centrum zlokalizowane w Poznaniu będzie świadczyć usługi dla centrali firmy OSRAM i jej oddziałów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) – […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!