II Kongres Ekspertów Samochodowych już za nami

2 czerwca 2015, 12:05

Rozstrzygnięcie konkursu „Ekspert Samochodowy Roku” to jeden z głównych punktów II Kongresu Ekspertów Samochodowych, który odbył się w miniony weekend w Radomiu. Kongres przyniósł także wnioski na temat konieczności poprawy sytuacji w zakresie ochrony polskiego rynku motoryzacyjnego.

Ekspert Samochodowy Roku

Uczestnicy konkursu „Ekspert Samochodowy Roku" zmagali się w ośmiu obszarach tematycznych. Celem było wyłonienie najlepszego specjalisty w konkretnej dziedzinie wiedzy. Poniżej prezentujemy wszystkie kategorie oraz zwycięzców zmagań finałowych.

  • Silniki o zapłonie samoczynnym – zwycięzca: Tadeusz Poletyło
  • Wtrysk benzyny: Michał Paszkiewicz
  • Elektronika i elektrotechnika samochodowa: Damian Krawętkowski
  • Specjalistyczna chemia serwisowa: Mirosław Kopański
  • Automatyczne skrzynie biegów: Mieczysław Domański
  • Systemy bezpieczeństwa czynnego: Mirosław Kopański
  • Turbodoładowanie: Krzysztof Stankiewicz
  • Kalkulacja szkód komunikacyjnych: Andrzej Dumanowski
  • Opony: Piotr Siwiec

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez patronów wydarzenia.

Wnioski z Kongresu

Organizatorzy kongresu wręczyli także wyróżnienia firmom, szczególnie zaangażowanym w rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce. W kategorii „Innowacyjność technologiczna”, nagrodę Kongresu Ekspertów Samochodowych otrzymała firma DelaTech Electronics, za urządzenie do bezinwazyjnego diagnozowania silników o zapłonie samoczynnym EDIA PRO. W kategorii „Innowacyjność procesowa”, nagrodę Kongresu otrzymała firma Axes System z Gdańska, za system diagnostyczny CDIF/3.

Obrady Kongresu otworzyli prof. Zbigniew Łukasik, Rektor UTH w Radomiu, Prezydent Radomia, Radosław Witkowski i Sławomir Olszowski, przewodniczący Krajowej Sekcji Samochodowej SITKRP i organizator Kongresu. Następnie swoje wykłady wygłosili przedstawiciele firm BETiS, DELPHI, EFP Consulting, MAHLE, Loctite-Teroson, Febi, Magneti-Marelli, Michelin, Axes System, Petro-Oil, Ravenol, Eurotax Glass i Liqui Moly. Pośród głównych tematów przebijały się zagrożenia dla polskiego rynku naprawy pojazdów oraz potrzeby rodzimego rynku motoryzacyjnego. Nie zabrakło również prezentacji innowacyjnych produktów firm patronujących wydarzeniu.

– „W serwisach samochodowych jest 106 tysięcy miejsc pracy, a w hurtowniach motoryzacyjnych 26 tysięcy osób. Zgłosimy do ministerstwa projekt w sprawie nowelizacji przepisów i wystąpienia do Unii Europejskiej, którego celem będzie zmiana przepisów regulujących system naprawy pojazdów w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym w celu ochrony rynku motoryzacyjnego w Polsce." – powiedział dr Sławomir Olszowski.

II Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych odbył się 30 maja 2015 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu pod Patronatem Ministra Gospodarki.

Dowiedz się więcej

II Kongres Ekspertów Samochodowych już w najbliższą sobotę
II Kongres Ekspertów Samochodowych już w najbliższą sobotę

Przypominamy, że już w najbliższy weekend, na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu odbędzie się II Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych. Kongres będzie połączony z konkursem „Ekspert Samochodowy Roku”. II Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych odbędzie się 30 maja 2015 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu pod Patronatem Ministra Gospodarki. W Kongresie będą brać udział pracownicy serwisów samochodowych z […]

II Kongres Ekspertów Samochodowych już wkrótce
II Kongres Ekspertów Samochodowych już wkrótce

Organizatorzy Kongresu Ekspertów Samochodowych, zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, zdecydowali się na organizację drugiej edycji imprezy. Ponownie będzie ona połączona z konkursem „Ekspert Samochodowy Roku”. II Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych odbędzie się 30 maja 2015 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu pod Patronatem Ministra Gospodarki. W Kongresie będą brać udział pracownicy serwisów samochodowych z całej Polski oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ABC TurboTec, 2 czerwca 2015, 23:12 0 0

Super sprawa. Dobrze, że jest ktoś kto analizuje sytuację na rynku motoryzacyjnym. Trzymamy kciuki za pomyślność przedsięwzięcia. Brawo.

Odpowiedz

Paweł , 3 czerwca 2015, 8:31 0 0

Spotkanie na bardzo wysokim poziomie. Piękna sprawa, że są ludzie chcący coś zrobić dla społeczności w Radomiu. Gratulacje

Odpowiedz

Mechanik, 3 czerwca 2015, 8:47 0 0

Ciekawa inicjatywa - wiele rzeczy można się dowiedzieć. Co roku jest lepiej :-)

Odpowiedz

Student UTH, 8 czerwca 2015, 22:42 0 0

I jak zawsze fajne studentki z Radomia na kongresie :) :)

Odpowiedz

Tadeusz Siedlce, 9 czerwca 2015, 14:20 0 0

Miałem okazję uczestniczyć w Kongresie. Jestem zachwycony tą imprezą, ilością wystawców, ilością przedstawicieli firm branży motoryzacyjnej, którzy dokonywali prezentacji swoich produktów. Byli to liderzy branży motoryzacyjnej często w skali globalnej. Można było przeprowadzić bardzo interesujące rozmowy kuluarowe z ludźmi o wyjątkowych kwalifikacjach zawodowych oraz o wyjątkowej wiedzy w dziedzinach które reprezentowali. Zaletą nie do przecenienia była możliwość poznania ludzi z branży, których często mamy okazję poznawać pośrednio przez publikacje techniczne, literaturę jaką wydają. Chylę czoła organizatorom kongresu. Zrobiliście wspaniałą imprezę, z której wszyscy z naszej branży powinni korzystać. Kongres w mojej ocenie plasuje się w szpicy najlepszych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Na uwagę zasługują wyjątkowo ciekawe przemówienia naukowej kadry z różnych uczelni technicznych oraz wystąpienia wystawców. Wszystkim z branży motoryzacyjnej polecam uczestnictwo w tym wydarzeniu w kolejnych latach. Organizatorom zaś życzę tak samo udanego Kongresu w kolejnym roku

Odpowiedz

Gerry, 13 czerwca 2015, 15:39 0 0

Dobrze, ze jest ktoš kto myšli o serwisach samochodowych i o ich pracownikach. Dziêkujemy za tak fantastyczná imprezê.

Odpowiedz

AutoTech, 18 października 2015, 22:57 0 0

Znakomite impreza. W jednym miejscu można dowiedzieć się więcej niż na wszystkich targach razem.

Odpowiedz