Podpisanie Aktu Erekcyjnego pod budowę Centrum Logistycznego Inter Cars

26 maja 2015, 10:38

W środę, 27 maja zostanie podpisany Akt Erekcyjny pod budowę Europejskiego Centrum Logistycznego ILS Grupy Inter Cars SA. Na ceremonii będą obecni: Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki; Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego; Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki oraz lokalni politycy i działacze społeczni. Nie zabraknie także Zarządu Inter Cars SA.

Podczas uroczystości Janusz Piechociński przyzna Odznakę za Zasługi dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej firmie Inter Cars SA oraz odrębnie Krzysztofowi Oleksowiczowi, założycielowi i wieloletniemu Prezesowi Zarządu Spółki.

Odznaka za Zasługi dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznawana jest przez  Ministra Gospodarki w uznaniu zasług poniesionych dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Wicepremier Janusz Piechociński przypomina, że Odznaki przyznawane są za wybitne osiągnięcia w sferze innowacji, promocji polskiego przemysłu, wdrażania nowych technologii, prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej oraz wprowadzania efektywnych metod zarządzania.

– „Wyróżnieni tą nagrodą menadżerowie mają znaczący wkład w ustanawianie wysokich standardów prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a działalność ich firm pozytywnie wpływa na konkurencyjność naszej gospodarki”– ocenia wicepremier.

Tego dnia swoją działalność zainauguruje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Podstrefa Zakroczym.

Celem ILS, spółki należącej do Grupy Inter Cars, jest stworzenie strategicznego punktu logistycznego opartego na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, które ma wyraźnie zwiększyć wydajność przepływu towarów. Będzie nim Europejskie Centrum Logistyczne ILS w Zakroczymiu. Centrum to przejmie na siebie przyjęcie towarów od dostawców, realizację zamówień, wydań, konfekcjonowania i zwrotów oraz obsługę przeładunków cross-docking. Centrum będzie pracować wydajniej nie tylko przez wzgląd na ulokowanie czynności logistycznych w jednym miejscu, ale również przez zastosowane rozwiązania techniczne. Nowy magazyn ma zwiększyć wydajność przepływu towarów i umożliwić świadczenie usług logistycznych co  przełoży się na potencjał całej Grupy Inter Cars. Będzie głównym magazynem w całej logistyce Inter Cars.

Europejskie Centrum Logistyczne będzie składało się z trzech hal o łącznej powierzchni magazynowej 40 000 m2.  Na potrzeby centrum zostanie wybudowana nowoczesna hala pow. 30 000 m2, na jego potrzeby zaadaptowano dwie znajdujące się na terenie hale o pow. 5000 m2. Powstanie także trzykondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni użytkowej  3600 m2,  budynki gospodarcze, dyspozytornia oraz parking na prawie 600 miejsc. 

Hala magazynowa ma posiadać kompletną, 4-poziomową zabudowę regałową, 17 000 miejsc paletowych i 18 000 miejsc półko­wych oraz system taśmociągów o łącznej długości ok. 11 km, który połączy się dodatkowo z dwoma nowoczesnymi sorterami. Wysokość hali sięgnie 10 m. Budowa hali została zaplanowana w taki sposób, aby od początku września 2015 r. w hali była możliwość montażu taśmociągów, sorterów oraz regałów. Zabudowę regałową dostarczy firma Wandalex S.A. Jej powierzchnia zajmie 14 370 m2 na jednym poziomie. Na wszystkich czterech kondygnacjach będzie to łącznie ponad 56 000 m2! Waga zabudowy regałowej to prawie 1800 ton.

W dwóch mniejszych halach magazynowych o pow. 5000 m2 będą składowane towary łatwopalne, blachy oraz opony i felgi.

 

Aktualizacja: Już wkrótce opublikujemy naszą relację z tego wydarzenia

Dowiedz się więcej

Akademia sportowej Jazdy
Akademia sportowej Jazdy

Wyjątkowe atrakcje motoryzacyjne czekają na 18 klientów, którzy zajęli pierwsze miejsce w swoim regionalnym rankingu promocji Gala Mistrzów Warsztatu w kwietniu. Inter Cars zakończył kwietniowe rozliczenie promocji Gala Mistrzów Warsztatu. Klienci, którzy zajęli pierwsze miejsce w jednym z 18 regionalnych rankingów zostaną zaproszeni na event motoryzacyjny Akademia Sportowej Jazdy, który odbędzie się 12 czerwca 2015 […]

Centrum logistyczne Inter Cars na miarę XXI wieku
Centrum logistyczne Inter Cars na miarę XXI wieku

27 maja podpisano Akt Erekcyjny pod budowę Europejskiego Centrum Logistycznego ILS Grupy Inter Cars SA w Zakroczymiu. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane tylko poprzez zintegrowane działanie różnych podmiotów, dlatego też w uroczystości wzięli udział znamienici goście: Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Marek Karólewski, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Magdalena Biernacka, Starosta Nowodworski i Burmistrz Zakroczymia […]

Konkurencja na polskim rynku motoryzacyjnym wzrosła, a marże spadły.
Konkurencja na polskim rynku motoryzacyjnym wzrosła, a marże spadły.

Mniejsze obroty w handlu z Rosją i Ukrainą spowodowały, że wiele krajowych przedsiębiorstw z branży automotive musi szukać na rynku wewnętrznym odbiorców na produkty i usługi, które miały być sprzedane na Wschodzie. Towarów jest więcej, marże więc spadają. Dobrym sposobem na utrzymanie klientów i zyskowności może być rozbudowa oferty o nowe produkty, usługi i funkcjonalności. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 maja 2015, 12:31 0 0

Mają rozmach .....

Odpowiedz