Optymalne czyściwa do każdego zastosowania

17 marca 2015, 16:30

Bez względu na, czy chodzi o dokładne czyszczenie wrażliwych i delikatnych powierzchni, czy tyko o usuwanie zanieczyszczeń, MEWA oferuje rozwiązania do każdego rodzaju zastosowań. Oferowane przez nas czyściwo wielokrotnego użytku może być z powodzeniem stosowane wszędzie tam, gdzie istotne jest efektywne i niezawodne czyszczenie maszyn, wyrobów i części, a także utrzymanie w czystości stanowisk pracy – w zakładach przemysłowych, warsztatach naprawczych, drukarniach i zakładach rzemieślniczych.

Czyściwo firmy MEWA jest trwałe i skuteczne. Szybko i niezawodnie usuwa zabrudzenia powstające lub podczas naprawy, takie jak oleje, farby czy rozpuszczalniki. Swoje właściwości zachowuje również w przypadku bardzo intensywnego użytkowania. Specjalna przędza, z której wykonana jest tkanina czyściwa, sprawia, że każde z nich charakteryzuje siᶒ nadzwyczajną chłonnością. Czyściwo absorbuje ciecze niezwykle szybko i to w ilości przekraczającej jego dwu i półkrotną wagę.

Wplecione w tkaninę kolorowe włókna różnicują czyściwo w zależności od obszaru jego stosowania. Kolor czerwony oznacza czyściwo przewidziane dla warsztatów samochodowych, zielony – dla drukarni, a niebieski – dla przemysłu metalowego. Oznakowanie czyściwa w taki sposób ułatwia – zarówno u klienta, jak i w pralniach firmy MEWA – rozróżnianie czyściw pochodzących z różnych obszarów zastosowań jak i ich prawidłową segregację.

Korzyści dla użytkownika

Profesjonalne doradztwo oferowane przez firmę MEWA jeszcze przed pierwszą dostawą ułatwia klientowi dokonanie wyboru najbardziej odpowiedniego typu czyściwa w odniesieniu do własnej branży i obszaru stosowania. Następnie klient otrzymuje czyściwo w systemie full service: oznacza to dostarczanie czystego i odbieranie brudnego czyściwa od klienta w ustalonym umownie rytmie.

– „Korzystając z serwisu MEWA dany zakład ma potrójną korzyść. Po pierwsze – otrzymuje trwałe czyściwo wielokrotnego użytku o dobrych właściwościach wchłaniających. Po drugie – to my w ramach dostarczanej usługi realizujemy wszelkie obowiązki wynikające z przepisów o zachowaniu wymogów bezpieczeństwa i ochrony środowiska w odniesieniu do udostępnionego czyściwa. A to się już opłaca. I po trzecie – zasada wielokrotnego wykorzystania czyściwa pozwala ograniczyć ilość niebezpiecznych odpadów, bowiem nasze czyściwa mogą być prane i ponownie wykorzystywane aż do 50 razy.” – wyjaśnia Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający MEWA Textil-Service w Polsce.

W zależności od rodzaju zastosowania klient ma do wyboru cztery wysokiej jakości rodzaje czyściw:

  • MEWATEX – trwałe czyściwo do wszelkich zastosowań,
  • MEWATEX PLUS – łagodne czyściwo do bardziej delikatnych powierzchni,
  • MEWATEX ULTRA – delikatne czyściwo do wszelkich wrażliwych powierzchni,
  • MEWA PROTEX – czyściwo optymalne do najbardziej wymagających zastosowań.
     

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA mogą być stosowane w sposób uniwersalny we wszystkich branżach. MEWA oferuje je już od ponad 100 lat. Obecnie każdego roku do obiegu wprowadzanych jest niemal 900 mln czyściw, z których korzysta ponad 170 000 klientów w 12 krajach Europy.
 

Dowiedz się więcej

Czyściwa MEWA w systemie pełnej obsługi
Czyściwa MEWA w systemie pełnej obsługi

System pełnej obsługi firmy MEWA polega na tym, iż do klienta dostarczane są czyste czyściwa i jednocześnie w ustalonych w umowie odstępach czasowych odbierane są czyściwa zabrudzo-ne, które są potem prane ekologicznie. Następnie, czyste już czyściwa, wysyłane są ponownie do klienta. Uszkodzone lub zużyte czyściwa wymieniane są na nowe. Ważną rzeczą jest również fakt, że […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!