Technologie przyszłości Goodyear Dunlop w Genewie

24 lutego 2015, 13:57

Podczas zbliżającego się Geneva Motor Show 2015, Goodyear Dunlop zaprezentuje nową linię letnich opon o klasie AA oraz koncepcyjne opony przyszłości. Jedna z nich wyróżnia się wszechstronnością i możliwością adaptacji do zmieniających się warunków, a druga może przynieść rozwiązanie problemu zasilania przyszłych pojazdów.

– „Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu stworzyło te koncepcyjne opony aby zainspirować do poszukiwanie rozwiązań dla problemów które prawdopodobnie pojawią się przed motoryzacją przyszłości” – powiedział Jean-Pierre Jeusette, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

Goodyear przedstawi też oponę EfficientGrip Performance, wyróżniającą się najwyższą możliwą oceną w ramach europejskich przepisów o klasyfikacji – klasą AA. Nowe ogumienie posiada klasę A zarówno w dziedzinie wydajności paliwowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni. Obecnie Goodyear dostarcza jeden z najszerszych asortymentów opon klasy AA w różnych rozmiarach.

Na stoisku w Genewie nie zabraknie też odniesień do dokonań Dunlopa w sportach motorowych. Marka zaprezentuje nowego Mercedesa SLS AMG GT3, który powstał we współpracy z Akademią Jazdy Mercedes AMG. W ramach tego projektu Dunlop opracowuje też nową specyfikację opon wyścigowych dla AMG na Nürburgring, by powtórzyć sukces z 2013 roku. Poza tym, firma pokaże zestaw opon wyścigowych, które zwiększają liczbę strategicznych zmiennych decydujących o zwycięstwach w wyścigach.

Dowiedz się więcej

Goodyear prezentuje oponę wytwarzająca energię elektryczną
Goodyear prezentuje oponę wytwarzająca energię elektryczną

Podczas targów Geneva Motor Show 2015, Goodyear zaprezentował futurystyczną koncepcję, dzięki której pojazd może poruszać się bez potrzeby tankowania. Stanie się to możliwe za sprawą nowego wynalazku zaprojektowanego przez inżynierów Centrum Innowacji Goodyeara – futurystycznej oponie zdolnej wytwarzać energię elektryczną. Znana pod nazwą „BH03” opona jest w stanie przetwarzać naprężenia powstałe w wyniku odkształceń oraz ciepło […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!