TRW: Nowa generacja systemu elektronicznego wspomagania kierownicy

24 lutego 2015, 13:09

Trzecia generacja technologii elektrycznego wspomagania kolumny kierowniczej (EPS) firmy TRW debiutuje na rynku europejskim oraz chińskim. Możliwa jest jej instalacja na wyposażeniu samochodów takich marek jak Volkswagen, Audi, Skoda czy Fiat.

Trzecia generacja technologii elektrycznego wspomagania kolumny kierowniczej trafiła do dwóch popularnych płyt podłogowych, dzięki czemu możliwa jest jej instalacja na wyposażeniu następujących samochodów:

  • w Europie – VW Polo, Up i e-Up, Audi S1, Skoda Rapid, Rapid Spaceback, Fabia i Citigo oraz FIAT 500L 
  • w Chinach – GAC FIAT Viaggio.

 

Szacuje się, że łączna ilość systemów EPS instalowanych rocznie w ww. modelach przekroczy milion egzemplarzy.

Trzecia generacja EPS CD firmy TRW oparta została na modułowej i skalowalnej architekturze, co pozwala na większą swobodę projektowania przestrzeni pod kątem innych zastosowań, jak również przyczynia się do obniżenia kosztów związanych z wymianą części po upływie okresu eksploatacji.

– „Trzecia generacja naszej technologii EPS jest dostosowana do strategii naszych klientów dążących do stosowania coraz większej liczby technologii modułowych na płytach podłogowych pojazdów na całym świecie. Prawdziwa wartość tych produktów leży w ich budowie, która eliminuje konieczność instalacji dodatkowych sterowanych elektronicznie podzespołów oraz możliwości ich montażu bez konieczności wprowadzania wielu zmian w konstrukcji samego pojazdu. Korzyści dla naszych klientów to krótszy czas wprowadzania produktów na rynek i możliwość częstszego ponownego wykorzystania części. Modułowa konstrukcja pomaga nam również w łatwy sposób dostosować ofertę do wielu wymogów regionalnych i potrzeb różnych klientów na całym świecie.” – powiedział Dirk Kesselgruber, wiceprezes działu inżynierii w TRW.

TRW oferuje dwa typy systemu EPS, pokrywając szeroki zakres pojazdów. Oba rozwiązania powodują znaczne zużycie energii jedynie wtedy, gdy potrzebna jest aktywacja wspomagania. Pierwszym z nich jest jednostka napędowa kolumny zamontowana na kolumnie kierownicy wewnątrz przedziału pasażerskiego. Drugie to napęd pasowy, w którym siła wspomagania przekazywana jest na listwę zębatą za pomocą pasa i mechanizmu z nakrętką kulową.

– „Wprowadzając na rynek nowy system wspomagania kolumny kierowniczej EPS, TRW oferuje producentom pojazdów korzyści związane z redukcją kosztów i ochroną środowiska. Technologia ta przyczynia się do oszczędności paliwa na poziomie   0,3-0,4l/100 km, co oznacza redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 7-8g/km w porównaniu do tradycyjnych hydraulicznych systemów wspomagania”. – mówi Kesselgruber

Firma TRW rozpoczęła produkcję technologii EPS w 2001 roku i od tego czasu wyprodukowała ponad 26 milionów egzemplarzy systemu dla klientów na całym świecie.

Dowiedz się więcej

Układy kierownicze TRW dla całej linii ciężarówek Daimlera
Układy kierownicze TRW dla całej linii ciężarówek Daimlera

TRW podpisało siedmioletnią umowę z Daimler Trucks North America. Na jej mocy TRW będzie dostarczać układy kierownicze dla całej linii ciężarówek niemieckiego koncernu. W ramach współpracy, TRW ma dostarczać przekładnie, ramiona przekładni, drążki i kolumny kierownicze dla marek Freightliner, Western Star, Thomas Built Bus i Freightliner Custom Chassis. – „Jesteśmy dumni z uzyskania pozycji standardowego […]

Nowa generacja systemu kamer TRW
Nowa generacja systemu kamer TRW

S-Cam4 to nowa generacja systemu kamer TRW. Będzie miała rozszerzony zakres wykrywania obiektów oraz zwiększone pole widzenia, dzięki czemu spełni surowsze wymogi dotyczące zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy (DAS). Kamery z rodziny S-Cam4 posiadają pojedynczy obiektyw, mono kamerę w standardowej obudowie i pakiet mechaniczny obsługujący funkcje takie jak hamowanie awaryjne, aktywowane automatycznie przy wykryciu pieszego (AEB) […]

Part Finder – nowa aplikacja od TRW
Part Finder – nowa aplikacja od TRW

TRW udostępniło nową aplikację mobilną, ułatwiającą wyszukiwanie części. Part Finder umożliwia zdalny dostęp do internetowego katalogu TRW – wystarczy podać numer OE lub numer referencji TRW. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo ze Sklepu Google Play oraz ze strony www.trwaftermarket.com dla urządzeń z systemem Android. Wersja dla użytkowników systemu iOS jest dostępna do pobrania […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!