Pierwsze oleje z certyfikatem CO2 neutral od Castrola

21 stycznia 2015, 11:00

Jako pierwsza na świecie, rodzina olejów Castrol Professional otrzymała certyfikat CO2 neutral. Certyfikat oznacza, że emisja dwutlenku węgla przy produkcji olejów została mocno ograniczona.

Gamy olejów Castrol EDGE Professional, Magnatec Professional i GTX Professional przeszły procedurę zgodnie z normą BSI PAS 2060 i uzyskały certyfikat CO2 neutral. Są to pierwsze na świecie oleje, które spełniają wymagania międzynarodowych standardów ochrony środowiska, w tym pomiarów emisji CO2 i obliczania śladu węglowego przez cały cykl życia produktu. Dodatkowo Castrol prowadzi projekty ekologiczne, które spowodują redukcję z atmosfery takiej ilości gazów cieplarnianych, jaka powstaje w czasie produkcji, użytkowania i neutralizacji olejów. Dzięki tym działaniom udało się w ubiegłym roku ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ok. 200 tys. ton, a w 2015 roku ta wartość ma osiągnąć pół miliona ton. Przyznany certyfikat to efekt wspólnej pracy z partnerami i doradcami w ramach projektu BP Target Neutral.

– „Ograniczenie emisji dwutlenku węgla jest dużym wyzwaniem dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Ścisła współpraca naszej firmy z producentami i dealerami oraz opracowywane razem formulacje olejów stanowią ważny krok na drodze do osiągnięcia tego celu. Dzięki temu możliwy jest ciągły postęp technologiczny bez szkody dla środowiska naturalnego." – mówi John Ward-Zinski, światowy szef marki Castrol Professional.

Wszystkie produkty mają tzw. ślad węglowy, który oznacza ilość dwutlenku węgla powstającego w czasie produkcji i użytkowania produktu. Castrol przeanalizował cykl życia swoich olejów i wytypował obszary, w których można obniżyć emisję dwutlenku węgla. W tym celu wprowadzono m.in. technologię mieszania olejów w niskiej temperaturze. Firma wybiera dostawców i zamawia komponenty do produkcji w taki sposób, by maksymalnie obniżyć emisję CO2. Także wysyłka gotowych produktów jest tak planowana, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, np. używa się pojazdów z napędem elektrycznym, a trasy przejazdów są optymalizowane. Castrol wciąż pracuje również nad zmniejszeniem wpływu swoich fabryk na środowisko. Zerowy bilans emisji CO2 olejów Professional jest możliwy także dzięki takim inwestycjom, jak zalesianie w Kenii, czyste elektrownie w Chinach czy farmy wiatrowe w Nowej Kaledonii.

Dowiedz się więcej

Castrol chce ustanowić rekord prędkości na lądzie
Castrol chce ustanowić rekord prędkości na lądzie

Aktualny rekord prędkości na lądzie pozostaje niepobity od kilkunastu lat. Został ustanowiony 15 października 1997 roku przez Andy Greena. Wynosi dokładnie 1227,986 km/h. Dotychczasowy rekordzista, wraz z ekipą Bloodhound SSC, wspieraną przez Castrola zamierza ustanowić nowy rekord, jeszcze w tym roku. Andy Green spróbuje poprawić swój dotychczasowy rekord bolidem Bloodhound SSC, który jest skrzyżowaniem samochodu […]

Castrol od 100 lat z Fordem
Castrol od 100 lat z Fordem

W tym roku mija 100 lat od momentu, gdy na rynku pojawił się pierwszy olej przeznaczony dla konkretnej marki samochodów. Ford rekomendował stosowanie oleju Castrol w swoich autach, m.in. w legendarnym modelu T. Dziś obie firmy razem opracowują nowoczesne rozwiązania technologiczne, udoskonalają środki smarne i działają w motorsporcie. Na początku XX wieku Charles Wakefield, założyciel […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!