Yokohama na Targach Autosport International

20 stycznia 2015, 12:40

Producent opon – firma Yokohama – wzięła udział w międzynarodowych targach Autosport International Show, które odbywają się w Birmingham (Wielka Brytania). Marka prezentowała swoje najlepsze opony wyścigowe, najbardziej wytrzymały terenowy model Geolandar M/T+, a także samochód Ford Fiesta R5, należący do wspieranego przez YOKOHAMĘ uczestnika rajdu British Rallycross Championship 2015.

Międzynarodowe Targi Autosport International Show, które odbyły się w dniach 8-12 stycznia 2015 roku w Brimingham, w Wielkiej Brytanii, są jednym z największych i najstarszych wydarzeń tego typu w Europie i jedną z nielicznych okazji, by móc z bliska podziwiać auta i pojazdy tworzące historię sportów motorowych na świecie. Podczas tegorocznej edycji Yokohama zaprezentowała najnowsze rozwiązania dedykowane pojazdom wyścigowym. Miłośnicy sportów motorowych, odwiedzający stoisko mieli okazję obejrzeć wyposażony w opony Yokohama samochód Ford Fiesta R5, należący do Olliego O'Donovana, uczestnika tegorocznego rajdu British Rallycross Championship. Na stoisku, znajdującym się w głównej części wystawienniczej, można było oglądać najlepsze ogumienie japońskiej marki, w tym przeznaczone do pojazdów terenowych typu SUV i 4×4 opony Geolandar M/T+ (mud-terrain). Model skonstruowano z myślą o zapewnieniu jak najlepszych osiągów na piachu, błocie czy żwirowym podłożu, a jego innowacyjna struktura zapewnia doskonałą przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach.W oponie zastosowano specjalną mieszankę gumy, zapewniającą długotrwałą eksploatację w trudnych warunkach, większą odporność na przecięcia i inne uszkodzenia.

Jedną z atrakcji tegorocznych targów Autosport International Show był premierowy pokaz bolidu Nomad, wyprodukowanego przez firmę Ariel. Nomad to niewielkich wymiarów Buggy, którego ultralekka konstrukcja z metalowych rurek, doskonałe zawieszenie i opony gwarantują świetne osiągi podczas jazdy w terenie. Ważący zaledwie 670 kg pojazd, wyposażony w 2,4-litrowy benzynowy motor Hondy, rozwija maksymalną prędkość ok. 200 km/h. Montowane fabrycznie najbardziej wytrzymałe off-roadowe opony Yokohama Geolandar M/T+ zapewniają odpowiednią trakcję. W zależności od przeznaczenia, w bolidzie montowane mogą być także opony Geolandar H/T-S i Geolandar A/T-S – zapewniające optymalne osiągi na drodze i w terenie.

W tym roku targi Autosport International Show obchodziły jubileusz 25-lecia. Oprócz fanów i wystawców w wydarzeniu wzięły udział największe gwiazdy motorsportu, a powierzchnia targowa wyniosła ponad 90 tys. m2.

Dowiedz się więcej

Yokohama W.drive V905 na zimę
Yokohama W.drive V905 na zimę

Yokohama wprowadza na rynek nową oponę zimową W.drive V905. Model przeznaczony jest do SUV-ów i średniej wielkości aut osobowych, zapewnia dobrą sterowalność i hamowanie na ośnieżonej i mokrej nawierzchni, także przy dużych prędkościach. Najnowsza opona zimowa Yokohamy jest następcą modelu W. drive V902. Nowy model wyróżnia zwiększona przyczepność i lepsza trakcja na śniegu i lodzie, dzięki zmaksymalizowanemu […]

Yokohama na targach Genewa Auto Salon 2015
Yokohama na targach Genewa Auto Salon 2015

Targi Genewa Auto Salon rozpoczynają się już 5 marca 2015 r. Prezentację najnowszych produktów i technologii podczas tej imprezy zapowiedział między innymi producent opon – firma Yokohama Rubber Co. Międzynarodowe targi Genewa Auto Salon to jedno z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej na świecie, które odbywać się będzie w dniach od 5 do 15 marca 2015 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!