Yokohama W.drive V905 na zimę

17 października 2014, 9:53

Yokohama wprowadza na rynek nową oponę zimową W.drive V905. Model przeznaczony jest do SUV-ów i średniej wielkości aut osobowych, zapewnia dobrą sterowalność i hamowanie na ośnieżonej i mokrej nawierzchni, także przy dużych prędkościach.

Najnowsza opona zimowa Yokohamy jest następcą modelu W. drive V902. Nowy model wyróżnia zwiększona przyczepność i lepsza trakcja na śniegu i lodzie, dzięki zmaksymalizowanemu efektowi krawędziowania – nowy układ lameli sprawia, że opona posiada średnio o 26% więcej krawędzi niż W.drive V902.

Wzmocniony bark, nowy wzór bieżnika czy udoskonalona mieszanka gumy, wykorzystująca elementy technologii BluEarth zapewniają stabilne prowadzenie podczas jazdy po oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni.

Skład mieszanki, w której wykorzystano olej pomarańczowy i mikrokrzemionki, gwarantuje dobre osiągi w szerszym wachlarzu temperatur, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa, dzięki niskim oporom toczenia. Olejek pomarańczowy poprawia elastyczność gumy i zwiększa powierzchnię kontaktu bieżnika z nawierzchnią. Optymalne rozłożenie wypustek i rowków w kierunkowej konstrukcji bieżnika W.drive V905, zapewnia dobrą trakcję na śniegu podczas manewrów, takich jak skręcanie i wychodzenie z poślizgu, a także skuteczne odprowadzenie wody i błota dzięki koncepcji See-Through. Opona zachowuje swoje osiągi także na suchych nawierzchniach.

W.drive V905 daje pewność prowadzenia przy dużych prędkościach – model dostępny z indeksem prędkości max 270 km/h (w zależności od rozmiaru). Opona dostępna w rozmiarach od 15” do 18” i profilach: 40 / 45 / 50 / 55 / 60 / 65.

Cena od: od 160,00 zł  (w zależności od rozmiaru).

Dowiedz się więcej

Yokohama na Targach Autosport International
Yokohama na Targach Autosport International

Producent opon – firma Yokohama – wzięła udział w międzynarodowych targach Autosport International Show, które odbywają się w Birmingham (Wielka Brytania). Marka prezentowała swoje najlepsze opony wyścigowe, najbardziej wytrzymały terenowy model Geolandar M/T+, a także samochód Ford Fiesta R5, należący do wspieranego przez YOKOHAMĘ uczestnika rajdu British Rallycross Championship 2015. Międzynarodowe Targi Autosport International Show, […]

Yokohama na targach Genewa Auto Salon 2015
Yokohama na targach Genewa Auto Salon 2015

Targi Genewa Auto Salon rozpoczynają się już 5 marca 2015 r. Prezentację najnowszych produktów i technologii podczas tej imprezy zapowiedział między innymi producent opon – firma Yokohama Rubber Co. Międzynarodowe targi Genewa Auto Salon to jedno z najważniejszych wydarzeń branży motoryzacyjnej na świecie, które odbywać się będzie w dniach od 5 do 15 marca 2015 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Elto, 21 listopada 2015, 16:10 0 0

Na V 905 jeździ się bardzo dobrze. Nie zarzuca, jakość w stosunku do ceny super!

Odpowiedz