Części układu kierowniczego i zawieszenia marki Teknorot

3 grudnia 2014, 23:17

Marka Teknorot nie jest jeszcze dobrze rozpoznawalna w Europie, jednak wiele pojazdów na co dzień korzysta z jej podzespołów. Jak to możliwe? Turecki producent przez wiele lat dostarczał swoje wyroby uznanym brandom. Produkty Teknorot są dostępne w Polsce, dzięki dystrybucji prowadzonej przez firmę Polcar.

Teknorot – skąd jest i co produkuje?

Historia Teknorota sięga 1992 roku, kiedy firma rozpoczęła swoją działalność. Od początku istnienia głównym założeniem było utrzymywanie wysokiej jakości produktu. W tej chwili fabryka posiada prestiżowy dla branży motoryzacyjnej certyfikat zarządzania jakością ISO/TS 16949:2009. Jakość została potwierdzona także sukcesami handlowymi. Wielu znanych producentów europejskich, dysponujących mocną pozycją swojej marki, nie obawiało się potraktować Teknorota jako swojego poddostawcy. Przepakowując jego produkty we własne opakowania, sprzedaje je teraz z powodzeniem na rynkach Europy Zachodniej, a klienci darzą je dużym zaufaniem. Z tego powodu do niedawna nazwa Teknorot nie była powszechnie znana zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach. Chcąc to zmienić menadżerowie firmy postanowili zmodyfikować politykę sprzedaży i nie rezygnując ze współpracy z zachodnimi dystrybutorami, rozpoczęli promocję własnej marki. Z pomocą w realizacji tego celu przyszła firma Polcar, która dzięki doświadczeniu i pozycji na rynku dawała gwarancję powodzenia.

Łączna powierzchnia hal fabrycznych firmy Teknorot wynosi 65 tysięcy m2, a jego oferta stanowi blisko 4300 pozycji katalogowych przeznaczonych dla ponad 80% aktualnego parku aut osobowych i dostawczych. W ofercie znajdziemy:

  • Wahacze i ich części
  • Łączniki oraz tuleje stabilizatorów
  • Drążki oraz końcówki drążków kierowniczych
  • Poduszki pod silnik oraz pod skrzynię biegów
  • Mocowania amortyzatorów

Wyroby tureckiej firmy cieszą się uznaniem na całym świecie. W ciągu dwóch dekad, producent dokonał niezwykłego skoku technologicznego i dysponuje dziś jedną z najnowocześniejszych fabryk na świecie. Wieloletnia współpraca z uznanymi markami zaowocowała wypracowaniem skutecznego systemu kontroli jakości produktów. Na specjalnych stanowiskach odbywają się testy wytrzymałościowe produktów – zarówno ich wytrzymałości mechanicznej, jak i odporności na zmienne temperatury.

Własne patenty Teknorot

Na liście sukcesów inżynierów, związanych z firmą Teknorot znajdują się zatwierdzone patenty. Przykładem jest nowatorskie rozwiązanie zastosowane w łącznikach stabilizatora. Łączniki nowego typu charakteryzują się o 55% zmniejszonym momentem obrotowym, potrzebnym do obrócenia główki sworznia w jej obudowie. Ma to znaczący wpływ na wydłużenie czasu eksploatacji części a tym samym czasu/przebiegu pomiędzy kolejnymi wymianami. Wyróżniają się także o 12% zwiększoną siłą jaka jest niezbędna do wyrwania główki sworznia z obudowy.

Nowy typ łączników jest także charakterystyczny ze względu na wygląd zewnętrzny. Konstrukcja dolnego dekielka sworznia ułatwi odróżnienie części od łączników starszego typu.

W sieci handlowej Polcar produkty Teknorota są znacznie tańsze niż oferowane przez zachodnich konkurentów. Niska cena jest efektem znacznie niższej marży oraz pominięcia narzutu, jaki trzeba było dotychczas płacić za nazwę zachodniej marki. W ofercie polskiego dystrybutora znajduje się także kilkadziesiąt referencji nowego typu łączników. Zakres ten będzie stale rozszerzany.

Więcej informacji na temat produktów Teknorot można znaleźć na stronie: www.teknorot.pl

Artykuł sponsorowany Teknorot

Dowiedz się więcej

Nowa odsłona katalogu eCar firmy Polcar
Nowa odsłona katalogu eCar firmy Polcar

Elektroniczny katalog eCar towarzyszy klientom firmy Polcar już od 2006 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników stworzona została jego nowa odsłona. W wersjach począwszy od serii 1.6 (z początkiem 2014 roku) zmianie uległ nie tylko interfejs, ale przygotowano także wiele udogodnień związanych z komunikacją między użytkownikami a firmą Polcar. Katalog niezmiennie jest jednym z najlepszych i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

facebook.com/28cali, 15 września 2017, 9:02 3 0

Firma TEKNOROT może sie pochwalić certyfikatem ISO TS. To daje pewność co do jakości.

Odpowiedz