Oleje Liqui Moly w wyścigach

24 listopada 2014, 14:53

Liqui Moly – producent środków smarnych – został oficjalnym dostawcą olejów do obydwu serii wyścigów motocyklowych. Firma poinformowała także, że zainwestuje duże środki w międzynarodową reklamę podczas wyścigów MotoGP.

Wraz z zakończeniem tegorocznego sezonu wyścigów Liqui Moly zostanie oficjalnym dostawcą olejów Mistrzostw Świata Moto2 i Moto3. Wszystkie zespoły będą używać nowego oleju silnikowego podczas przygotowań do sezonu 2015.

– „Wybór naszej firmy jako wyłącznego dostawcy olejów jest dla nas ogromnym zaszczytem. Jestem przekonany, że do podjęcia tej decyzji znacząco przyczynił się fakt, iż w celu zachowania najwyższej jakości nasza produkcja odbywa się wyłącznie w Niemczech” – oświadczył Peter Baumann, Szef Marketingu Liqui Moly.

Firma zamierza wykorzystać wyścigi jako laboratoriom badawcze do dalszego rozwoju swoich produktów. Nigdzie indziej olej nie jest poddawany bardziej ekstremalnym warunkom: ekstremalne obroty, ekstremalne temperatury, ekstremalne zmiany obciążenia. Opinie kierowców i mechaników dostarczają cennych informacji pozwalających uzyskać jeszcze lepsze parametry oleju.

Ponadto Liqui Moly zamierza wydać duże środki na reklamę wizualną podczas mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych.

– „W historii naszej firmy to największa inwestycja w reklamę o zasięgu światowym. To duża suma pieniędzy, ale bardzo dobrze zainwestowana.” – powiedział Peter Baumann.

Każdego roku na wyścigi przyjeżdża ponad dwa miliony fanów sportów motorowych. Do tego dochodzą miliony telewidzów. Praktycznie trudno wskazać kraj, w którym nie ma transmisji telewizyjnej z wyścigów MotoGP. Już od dwóch lat Liqui Moly jest sponsorem zespołu uczestniczącego w wyścigach Moto2. Startuje w nim Sandro Cortese – były mistrz świata serii Moto3. Wszystko to ma jeszcze większe znaczenie. Jak mówi Peter Baumann:

– „Teraz reprezentował nas będzie nie tylko jeden kierowca, ale będziemy widoczni w całej serii imprez i naszą markę będzie można zobaczyć w mediach podczas 18 wyścigów każdego roku. W niesamowity sposób zwiększy to rozpoznawalność naszego brandu na całym świecie”.

Dowiedz się więcej

Konkurs “Z Liqui Moly się kręci!”
Konkurs “Z Liqui Moly się kręci!”

Liqui Moly ogłosiło konkurs filmowy. Za nagranie trzyminutowego filmu można otrzymać nagrodę o wartości 500 zł. Zadanie w konkursie Liqui Moly jest proste. Należy stworzyć film o maksymalnej długości 3 minuty, który pokaże produkty Liqui Moly w działaniu. Najwyżej zostaną ocenione te prace, które w ciągu 180 sekund pokażą szerokie spektrum zastosowań oferty tego producenta. […]

Dodatki do paliwa – porady eksperta Liqui Moly Polska Sp. z o.o.
Dodatki do paliwa – porady eksperta Liqui Moly Polska Sp. z o.o.

Rafał Kobza, Specjalista ds. Technicznych Liqui Moly Polska, na podstawie wybranych produktów firmy przedstawia, jak wpłynąć na poprawę osiągów i trwałość silnika. – „Jakość paliw stosowanych do zasilania silników spalinowych bez wątpienia ma ogromny wpływ na ich osiągi oraz żywotność. Zastosowanie paliwa z niewłaściwym składem lub zbyt dużą ilość zanieczyszczeń może dać natychmiastowy skutek w […]

Szafa Olejowa – nowy pomysł Liqui Moly
Szafa Olejowa – nowy pomysł Liqui Moly

Szafa Olejowa Liqui Moly ma pomóc mechanikom w organizacji stanowiska pracy. Można ją nabyć za symboliczną złotówkę, pod warunkiem zakupu produktów Liqui Moly. Szafa Liqui Moly ma 210 cm wysokości, 95 cm szerokości i 55 cm głębokości. Wewnątrz znajdują się dwie półki przeznaczone do ustawienia    8 kanistrów po 20 litrów i miejsce dla 2 beczek […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!