Tenneco ostrzega przed niehomologowanymi filtrami cząstek stałych

21 listopada 2014, 14:26

Przedstawiciele marki produktów kontroli emisji spalin Tenneco Walker przypominają pracownikom warsztatów samochodowych, iż korzystanie z niehomologowanych filtrów cząstek stałych (DPF) może stwarzać poważne ryzyko dla ich działalności oraz samych klientów, na mocy Regulaminu 103 Europejskiej Komisji Gospodarczej (ECE).

 

Kategoria filtrów DPF podlega Regulaminowi ECE R 103, nakładającemu obowiązek wykorzystywania homologowanych części zamiennych do kontroli emisji spalin.

– „Homologacja jest wymogiem obowiązującym w całej Europie w odniesieniu do wymiennych katalizatorów, bez względu na filtry DPF oraz komponenty, które w połączeniu z katalizatorem i filtrem DPF tworzą jeden układ. To rozporządzenie zabezpiecza zarówno usługodawcę jak i klienta przed potencjalnym uszkodzeniem silnika, ograniczoną efektywnością paliwową oraz innymi problemami wynikającymi z produktów o nieodpowiedniej jakości." – oświadcza François Vandenbroucke, starszy kierownik ds. produktów kontroli emisji spalin, Tenneco Aftermarket Europe.

Proces homologacji – wymagany przez wszystkie europejskie kraje – chroni warsztaty i konsumentów sprawiając, że zamienne elementy kontroli emisji spalin odznaczają się tymi samymi właściwościami co oryginalne części. Każda część do kontroli emisji spalin musi być opatrzona kodem identyfikującym kraj za pośrednictwem którego dana część otrzymała homologację, odpowiednią dyrektywą lub wytyczną oraz numerem homologacji.

Korzystanie z niehomologowanych części może skutkować poważnymi konsekwencjami. Może to także doprowadzić do zniszczenia dobrego imienia firmy oraz wywołania poważnych kłopotów związanych z pracą pojazdu. Usuwanie filtrów DPF z pojazdów jest w Europie nielegalne, i może skutkować karą finansową i konfiskatą produktów. Może to także grozić utratą gwarancji producenta oraz ubezpieczenia pojazdów.

Tenneco oferuje pełną gamę homologowanych układów filtrowania cząstek stałych Walker Evolution na potrzeby współczesnych pojazdów. Gama filtrów DPF Walker Evolution składa się z ekonomicznych układów Walker “EVO C” wyposażonych w zaawansowane technologie kordierytowe, znajdujące zastosowanie w milionach pojazdów, oraz filtry silikonowo- karbidowe Walker “EVO S”, dopasowane do technologii wykorzystywanych przez rozlicznych producentów pojazdów.

Więcej informacji o produktach kontroli emisji spalin Walker, można uzyskać u lokalnych dostawców Walker, przedstawicieli Tenneco lub na stronie: www.walker-eu.com.

Dowiedz się więcej

Setki nowych referencji w katalogu Monroe na 2015 rok
Setki nowych referencji w katalogu Monroe na 2015 rok

Monroe wprowadza setki nowych referencji znajdujących zastosowanie w dodatkowych 9,8 milionach samochodów osobowych. Te dodatkowe części zaprezentowano w nowo wydanym katalogu na rok 2015, dostępnym w pięciu wersjach, w 17 językach. Katalog na 2015 rok zawiera pełną gamę amortyzatorów Monroe – Monroe Original, Reflex, Adventure oraz Van-Magnum – dla samochodów osobowych oraz pojazdów dostawczych. Katalog […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Jerzy Sz., 27 listopada 2014, 12:23 0 0

Jakie konkretnie przepisy to określają?
Czy owe kary dotyczą to także katalizatorów?
O jaką to konfiskatę produktów chodzi?

Odpowiedz