Bridgestone z nagrodą “Investment of the Year”

6 listopada 2014, 13:51

Wydawnictwo biznesowe Warsaw Business Journal Group przyznało firmie Bridgestone nagrodę „Investment of the Year”. Nagroda jest dowodem uznania za inwestycje zrealizowane w dwóch polskich fabrykach. Dzięki wdrożeniu programów rozwojowych w zakładach Bridgestone w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim znacząco wzrosło zatrudnienie i produkcja.

Hiroyuki Osaki, dyrektor fabryki i wiceprezes zarządu Bridgestone Poznań, odebrał nagrodę w imieniu Bridgestone podczas oficjalnej gali połączonej z ceremonią wręczenia nagród, która odbyła się 27 październikaw budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

– „Firma Bridgestone ma zaszczyt przyjąć tę nagrodę od najlepszego czasopisma biznesowego w Polsce. Dzięki wydajności pracowników i strategicznemu położeniu w pobliżu największych rynków europejskich Polska odgrywa niezwykle istotną rolę w planach rozwoju firmy Bridgestone w Europie” – mówił podczas ceremonii Hiroyuki Osaki.

Grupa Warsaw Business Journal wprowadziła ranking „Investment of the Year” w 2012 r. we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Inwestycje zagraniczne oceniane są na podstawie wysokości zainwestowanych środków, innowacyjności i oddziaływania lokalnego. Firma Bridgestone zdobyła główną nagrodę „Investment of the Year”. Ponadto, za swoje projekty inwestycyjne wyróżnione zostały niemiecka spółka BASF i szwedzki producent mebli i artykułów do dekoracji wnętrz – Ikea.

Firma Bridgestone, będąca największym producentem opon i wyrobów z gumy na świecie, ma w Polsce kilka ważnych zakładów. Oprócz dwóch fabryk nieoponiarskich należących do Bridgestone Corporation i spółki handlowej Bridgestone Sales Polska, firma Bridgestone produkuje opony osobowe w zakładzie w Poznaniu, a w zakładzie w Stargardzie – opony autobusowe i ciężarowe oraz pasy bieżników.

Zakład w Poznaniu jest jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk Bridgestone na świecie. Produkuje ponad 29,500 opon dziennie, w tym opon premium, opon wysokich osiągów, opon w technologii Run-Flat oraz nowych opon „ologic” o obniżonym oporze toczenia, przeznaczonych do elektrycznego BMW i3. Ponad 90% swoich produktów eksportuje na rynki europejskie i azjatyckie. Plan rozwoju zrealizowany w 2014 r. spowoduje powstanie 200 nowych miejsc pracy oprócz istniejących już 1600 etatów. Rozbudowa zakładu produkcji opon ciężarowych w Stargardzie została właśnie zakończona. Uruchomiono nową linię produkcyjną na 1700 pasów bieżnika dziennie, tworząc 160 nowych miejsc pracy w zakładzie zatrudniającym ponad 800 osób.

Dowiedz się więcej

Bridgestone z wyróżnieniem od BMW
Bridgestone z wyróżnieniem od BMW

Firma Bridgestone otrzymała nagrodę BMW Supplier Innovation Award 2014 za opracowanie technologii ologic. Rozwiązanie to zastosowano w oponach do elektrycznego BMW i3. Nagrodę z rąk Gerharda Kurza Senior VP Purchasing Driving Dynamics BMW, przyjął podczas oficjalnej uroczystości w Amsterdamie 1 października Franco Annunziato, dyrektor generalny i prezes Bridgestone Europe. – „Jesteśmy bardzo dumni z tego, […]

Samouszczelniające się opony Michelin
Samouszczelniające się opony Michelin

Od przyszłego roku dostępne będą opony odporne na przebijanie. Samouszczelniająca się opona, wyprodukowana przez Michelin, została po raz pierwszy zaprezentowana podczas światowego spotkania Michelin Challenge Bibendum, które odbyło się w chińskim mieście Chengdu. Produkcja samouszczelniających się opon jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii Michelin Selfseal, która pozwala utrzymywać ciśnienie w przebitych oponach. Wynikający z tego brak […]

Nagroda Superbrands dla Bridgestone
Nagroda Superbrands dla Bridgestone

Bridgestone otrzymał tytuł Superbrands 2014/2015 – nagrodę przyznawaną najsilniejszym markom na polskim rynku. O sukcesie firmy zdecydowały głosy 15 tysięcy respondentów biorących udział w badaniu konsumenckim oraz eksperci Rady Marek międzynarodowej organizacji The Superbrands Ltd. Tytuł Superbrands już od ponad 10 lat przyznawany jest najsilniejszym markom funkcjonującym na polskim rynku. Laureaci wyłaniani są w wyniku […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!