Premier Ewa Kopacz w fabryce BASF

31 października 2014, 8:59

Premier Ewa Kopacz odwiedziła niedawno otwarty zakład produkcyjny katalizatorów emisji firmy BASF w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. W najbliższym czasie fabryka zatrudni 100 nowych pracowników. Trwa rekrutacja.

Premier została powitana przez Dirka Elvermanna, prezesa zarządu firmy BASF Polska. Obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i rozmawiała z pracownikami. Dziś w fabryce pracuje 160 osób. Prowadzona jest intensywna rekrutacja i do końca bieżącego roku BASF planuje zatrudnienie kolejnych 100 osób.

Zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej produkuje katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym. Zakład oparty jest na nowoczesnej technologii, a linie produkcyjne są w dużym stopniu zautomatyzowane. Oznacza to, że wiele ofert pracy zostało skierowanych do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym (m. in. do chemików, inżynierów, laborantów i analityków). BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, dokładność w działaniu oraz doświadczenie (m. in. pracownicy produkcji oraz magazynierzy).

Firma BASF od najbliższego semestru, wspólnie z Politechniką Wrocławską, uruchomi Akademię BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem działania Akademii jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu i możliwości pracy w nim.

Fabryka będzie się rozwijała i do 2016 będzie miała 10 linii produkcyjnych. Wiąże się to z dalszą rozbudową oraz tworzeniem kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej będzie zatrudnionych ponad 400 osób.

Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy, niektóre szkolenia będą odbywały się również w Niemczech. Dodatkowo, BASF oferuje pakiet świadczeń socjalnych, takich jak bezpłatna opieka medyczna oraz dofinansowanie aktywności sportowej. Z nowym rokiem uruchomione zostaną także ubezpieczenia na życie, bezpłatny transport dla pracowników, a także dofinansowanie do posiłków.

Wszystkie oferty pracy zamieszczane są na stronie www.basf.pl w zakładce Praca i Kariera (oferty pracy w Środzie Śląskiej).

Dowiedz się więcej

Największa w Europie fabryka katalizatorów otwarta w Polsce
Największa w Europie fabryka katalizatorów otwarta w Polsce

Koncern BASF uruchomił w Środzie Śląskiej swój największy w Europie zakład produkcji katalizatorów samochodowych. Inwestycja, której całkowitą wartość szacuje się na 150 mln euro, podwoi moce produkcyjne regionu i stworzy 400 miejsc pracy. Firma BASF uruchomiła swój nowy zakład produkcji katalizatorów spalin do samochodów na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Środzie Śląskiej w pobliżu […]

Nowe tworzywa sztuczne w elektrycznym BMW
Nowe tworzywa sztuczne w elektrycznym BMW

BASF jest dostawcą tworzyw sztucznych dla kilku innowacyjnych komponentów i wspiera producenta w zakresie wiedzy konstrukcyjnej Know-How na potrzeby produkcji elektrycznego BMW i3. Współpraca obejmuje produkcję oparć przednich foteli, kluczowych elementów wzmacniających nadwozie wykonanych z włókien węglowych oraz siedzisk tylnej kanapy. Ważące zaledwie 2 kg oparcie siedziska w fotelu kierowcy i pasażera jest pierwszym formowanym wtryskowo […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 31 października 2014, 18:36 0 0

a kiedy kopaczowa odwiedzi fabrykę FSO albo STAR w Starachowicach ?

Odpowiedz

Anonim, 3 listopada 2014, 13:20 0 0

i Jelcz w Jelczu Laskowicach!!!

Odpowiedz