Marki Champion i Ferodo firmy Federal-Mogul Motorparts wspierają rekordowy przejazd

16 września 2014, 15:53

Firma Federal-Mogul Motorparts wspiera Challenge4, specjalistę w zakresie międzynarodowych projektów samochodowych z pojazdami Volkswagen, w próbie bicia rekordu świata. Rekord polega na przejechaniu samochodem z Europy do Afryki w zaledwie 10 dni.

Bicie rekordu polega na przejechaniu dystansu z Nordkapp w Norwegii (najbardziej wysunięty na północ punkt w Europie) do Cape Agulhas w RPA (najbardziej wysunięty na południe punkt w Afryce) w ciągu mniej niż 28 dni. Rainer Zietlow, właściciel Challenge4, zamierza ukończyć przejazd „Cape to Cape” na dystansie 17 000 km w czasie zaledwie 10 dni, co oznaczałoby utrzymanie średniej prędkości na poziomie 60 km/h. Będzie on również próbował pobić trzydziestoletni rekord najszybszego przejazdu przez kontynent, z Ras Ben Sakka w Tunezji do Cape Agulhas w RPA.

Zietlow, niemiecki kierowca, rozpocznie rajd 21 września i pojedzie samochodem VW Touareg wyposażonym w produkty OE Champion i Ferodo, w tym w klocki hamulcowe i pióra wycieraczek.

– „Trzeci raz z rzędu firma Federal-Mogul Motorparts wspiera jedną z moich prób pobicia rekordu świata. Niezawodność ma zasadnicze znaczenie w przypadku takich rajdów i marki takie jak Champion i Ferodo pomagają ją osiągnąć. Współpraca z firmą, która jest tak profesjonalna i która tak chętnie wspiera nasze projekty, jest prawdziwą przyjemnością”.- powiedział Zietlow.

Zespół Challenge4 brał udział w podobnych rajdach długodystansowych i do niego należy obecny rekord świata „Panamericana”, rajdu z Argentyny do Alaski oraz „Russtralia”, z Melbourne do St. Petersburga. Firma Federal-Mogul wspierała Zietlowa i jego zespół podczas bicia obu tych rekordów świata.

Zietlow będzie obecny na stanowisku Federal-Mogul Motorparts na targach Automechanika we Frankfurcie (pawilon 3, stanowisko D51) rano 17 września i będzie udzielał odpowiedzi na pytania. Podczas targów samochód zespołu będzie prezentowany w obszarze AGORA na zewnątrz pawilonów 3, 4 i 5. W witrynie internetowej Zietlowa oraz w witrynie www.touareg-capetocape.com można znaleźć zdjęcia, filmy oraz aktualizacje bloga podczas próby bicia rekordu.

Dowiedz się więcej

Federal Mogul przejmuje jedną z dywizji TRW
Federal Mogul przejmuje jedną z dywizji TRW

Na mocy podpisanej umowy, dywizja produkująca zawory silnikowe firmy TRW, stanie się częścią koncernu Federal Mogul. TRW jest wiodącym dostawcą zaworów do silników samochodów osobowych, ciężarowych, a także przemysłowych i wykorzystywanych w transporcie morskim. Dział generuje rocznie 610 mln dolarów obrotu, zatrudniając 5,4 tys. pracowników w 12 krajach. Transakcja pomiędzy Federal Mogul a TRW wymaga […]

Federal-Mogul wprowadza nowy program wycieraczek Champion Aerovantage
Federal-Mogul wprowadza nowy program wycieraczek Champion Aerovantage

Federal-Mogul wprowadza nową generację wycieraczek Champion Aerovantage o jakości OE. Ten uproszczony program wycieraczek zapewnia pokrycie potrzeb większej ilości modeli samochodów przy zastosowaniu mniejszej liczby referencji, a także oferuje produkt o lepszych właściwościach użytkowych, znajdujący się w lepszym opakowaniu. Program Aerovantage pokrywa potrzeby europejskiego parku samochodów w ponad 98%. Nowy program wycieraczek został stworzony tak, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!