Nowe światła do jazdy dziennej Osram

, 13 sierpnia 2014, 14:12

Nowe światła do jazdy dziennej Osram – LEDriving LG – zastąpiły poprzednią wersję świateł tego typu – Light@Day. W porównaniu do standardowych świateł mijania, światła do jazdy dziennej zapewniają o 80 proc. mniejsze zużycie paliwa wykorzystywanego na zasilenie oświetlenia.

LEDriving LG to wykonane w technologii Lightguide światła, charakteryzujące się jednolitą linią świetlną z niewidocznymi pojedynczymi punktami, co odróżnia je od większości produktów dostępnych na rynku. Światła są odporne na deszcz, wodę z kałuż, a także na mycie ciśnieniowe. Pasują do zdecydowanej większości samochodów, a ich instalacja zajmuje mniej niż godzinę.

Lampy zapalają się automatycznie po uruchomieniu silnika, mają także funkcję świateł pozycyjnych, polegającą na przygasaniu do 50 proc. mocy maksymalnej podczas załączenia świateł mijania. Emitują białe światło o temperaturze barwowej 6000 K, które nie oślepia kierowców nadjeżdżających z przeciwka.

Światła posiadają homologację E na światła dzienne (RL) i pozycyjne (A). Pasują do większości modeli samochodów, są także kompatybilne z samochodami o napędzie hybrydowym i wyposażone w funkcję start/stop. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją.

Dowiedz się więcej

Niebezpieczne modyfikacje
Niebezpieczne modyfikacje

Większość kierowców zdaje sobie sprawę, że im nowocześniejsza zastosowana technologia (np. lampy ksenonowe, LED), tym bardziej skuteczne, jaśniejsze i trwalsze będzie światło wytwarzane przez reflektory. Ma to wpływ nie tylko na komfort jazdy, lecz także na bezpieczeństwo. Mimo to, wybierając nowy lub używany samochód, spora część osób „zapomina” zwrócić na to uwagę lub chce uniknąć […]

Akcja edukacyjna OSRAM i Autotest
Akcja edukacyjna OSRAM i Autotest

Firma OSRAM wraz z siecią stacji diagnostycznych Autotest przeprowadzą akcję edukacyjną, zwracającą uwagę na prawidłowe oświetlenie samochodów osobowych. Jej uczestnikami będą wszyscy kierowcy, którzy przyjadą do stacji kontroli pojazdów Autotest w całej Polsce na obowiązkowe badanie diagnostyczne. Zbliża się jesień, dni będą coraz krótsze, a kondycja oświetlenia aut stanie się niezwykle istotna. Od kilku lat […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!