Polcar – nie tylko części nadwozia

14 sierpnia 2014, 0:00

Polcar, dystrybutor z najdłuższym stażem na rynku, znany głównie z szerokiego wyboru i jakości części nadwozia, oświetlenia i układów termicznych, jest obecny na rynku części samochodowych od 1986 roku. Krótko po powstaniu firmy właśnie te asortymenty wybrane zostały jako kierunek rozwoju, mający na celu zaspokajanie potrzeb dotyczących części samochodowych do napraw pokolizyjnych.

Oczekiwania stale rosnącej grupy Klientów doprowadziły również do znacznego rozszerzenia oferty o asortymenty potrzebne do napraw eksploatacyjnych. Wsłuchując się w potrzeby Klientów, oferta Polcar była systematycznie rozszerzana o kolejne asortymenty, adresowane do szerszego grona odbiorców (nie tylko warsztatów blacharsko-lakierniczych), np. amortyzatory, hamulce, wahacze, filtry.

  

Nowe, mechaniczne grupy asortymentowe były budowane w powiązaniu z ukształtowaną główną filozofią firmy, która to wyznaczała wytyczne dla doboru produktów do oferty części nadwozia lub układów termicznych.

  

3 linie jakości

Co dziś unikalne, a byłoby nieosiągalne bez wcześniejszych decyzji , każda część w ofercie Polcar, także eksploatacyjna, jest indywidualnie oznakowana symbolem jakości zgodnie z GVO, co dla filozofii 3 linii jakości w zakresie części eksploatacyjnych ma istotne znaczenie. Polcar dokłada starań, aby nie oferować tego samego produktu w wielu pudełkach z innym logo.

Polcar podjął decyzję o skupieniu wysiłków na 3 liniach jakościowych dla części eksploatacyjnych:

  • części linii premium – produkowane i pakowane przez producentów będących dostawcami na linie montażowe samochodów,
  • części pochodzące od znanych producentów światowych często powiązanych z producentami samochodów,
  • części oferowane pod własną marką SRLine pochodzące zarówno od dostawców na pierwszy montaż, jak i z innych, starannie wyselekcjonowanych fabryk.
     

Własna marka SRLine

Proces dobierania produktów i fabryk części eksploatacyjnych, uformował stale weryfikowaną grupę wyselekcjonowanych producentów dostarczających produkty na pierwszy montaż lub dla znanych europejskich marek handlowych. Tendencje na rynku części, wypracowana wiedza o produktach przygotowały Polcar na decyzję o stworzeniu własnej marki wyselekcjonowanych części – SRLine – Selected Replacement Line.

Powstała w 2006 roku i uważnie rozwijana marka SRL, oferuje obecnie m.in.: amortyzatory i ich elementy montażowe, chłodnice wody, filtry, hamulce, sprzęgła, pióra wycieraczek, wahacze, przeguby napędowe, żarówki, pompy wody i inne części.

    

Kolejne rozwiązania Polcar

Równoległy rozwój oferty części nadwozia i części eksploatacyjnych wymaga wielu nietypowych rozwiązań w zakresie zmian kształtu i funkcjonowania katalogu produktów, logistyki, dostępności. Polcar będzie wdrażał kolejne rozwiązania umożliwiające coraz skuteczniejszą obsługę rosnącego grona klientów szukających alternatywnych źródeł hurtowego zaopatrzenia w sprawdzonej jakości części eksploatacyjne.

Pełną ofertę Polcar można poznać za pomocą internetowego katalogu produktów, na stronie: catalog.polcar.com

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę Polcar

Dowiedz się więcej

Strona internetowa producenta lusterek – View Max
Strona internetowa producenta lusterek – View Max

Polcar, dystrybutor części karoseryjnych, uruchomił stronę internetową poświęconą marce, której produkty znajdują się w jego portfolio. Firma View Max jest producentem lusterek samochodowych oraz ich elementów. Firma View Max jest jednym z czołowych producentów lusterek samochodowych na rynek części zamiennych. Od początku swojego istnienia nadrzędnym jej celem było podążanie za europejskimi standardami jakości, które należą […]

Nowa odsłona katalogu eCar firmy Polcar
Nowa odsłona katalogu eCar firmy Polcar

Elektroniczny katalog eCar towarzyszy klientom firmy Polcar już od 2006 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników stworzona została jego nowa odsłona. W wersjach począwszy od serii 1.6 (z początkiem 2014 roku) zmianie uległ nie tylko interfejs, ale przygotowano także wiele udogodnień związanych z komunikacją między użytkownikami a firmą Polcar. Katalog niezmiennie jest jednym z najlepszych i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!