Rośnie sprzedaż części samochodowych przez internet

17 czerwca 2014, 16:10

Dostawcy części samochodowych pracują nad zwiększeniem swojego udziału w rynku. Mogą osiągnąć ten cel dzięki rozszerzaniu zakresu usług, szerokiej dystrybucji części oraz postawieniu na sprzedaż internetową, która znacząco rośnie w ostatnich miesiącach. Kluczem do sukcesu może być również łączenie usług sprzedażowych oraz pomocy przy naprawie auta.

– „Perspektywy dla rynku motoryzacyjnego wydają się być niezłe” – uważa Robert Kierzek, prezes Inter Cars SA. – „By skorzystać na tym wzroście, trzeba jednak szybko reagować na potrzeby klientów i w jakimś stopniu próbować samemu kreować rynek.” – dodaje.

Internetowe sklepy z częściami i akcesoriami samochodowymi zdobywają coraz silniejszą pozycję na rynku. W sieci zaopatrują się zarówno warsztaty, jak i klienci indywidualni. Prezes IC zauważa, że aby zwiększać udziały w tym rynku, nie wystarczy już dobra oferta produktowa dla klientów, ale połączenie jej z innymi usługami.

– „Sprzedaż online stanowi ponad 40 proc. udziału w całości składanych zamówień. Głównie mówimy o biznesie B2B, czyli nasi klienci mają możliwość dobierania części poprzez elektroniczny katalog, którym dysponują. Składają zamówienia, my przygotowujemy towar, który do nich dostarczamy. Włącza się w to zamówienia z segmentu B2C, czyli od klientów indywidualnych, bo to jest dużo większy biznes.” – mówi Robert Kierzek.

Klienci indywidualni mają możliwość samodzielnego zamówienia potrzebnych do samochodu części i komponentów. Inter Cars oferuje im jednak możliwość dostarczenia towaru do wybranego warsztatu, gdzie naprawa zostanie wykonana.

– „Poprzez platformę Motointegrator.pl chcielibyśmy łączyć użytkownika samochodu z warsztatem. Większość z firm działających w sieci to zwykłe sklepy. My mamy naziemną sieć dystrybucji, mamy współpracujące z nami warsztaty i chcemy te elementy naszego biznesu wzmocnić poprzez pozyskanie dodatkowych klientów z internetu. Naszym zadaniem jest, by użytkownik samochodu trafił w dobre ręce, które mu sprawnie i skutecznie naprawią auto” – mówi Kierzek.

Zdaniem prezesa Inter Cars tego typu usługi będą stanowić coraz istotniejszy segment rynku. Oprócz umożliwienia wyboru prostych akcesoriów samochodowych, taki system przy poważniejszych naprawach skieruje kierowcę do serwisu, gwarantując jakość wykonanej w nim usługi i monitorując postępy w naprawie.

– „Serwis motoryzacyjny korzystając z jednej platformy, może zaopatrzyć się nie tylko w części do naprawy pojazdów, lecz także we wszystkie potrzebne urządzenia i narzędzia. Może też przede wszystkim zdobyć potrzebną mu do działania wiedzę techniczną i dane techniczne potrzebne do napraw. Kolejne ogniwo tego łańcucha to kierowca. Chcemy wykorzystać siłę marki Inter Cars do tego, by zwiększyć intensywność korzystania z usług naszej platformy Motointegrator.pl służącej do zakupu części wraz z usługą wykonania naprawy w jednym ze współpracujących z nami serwisów samochodowych” – wyjaśnia Kierzek.

źródło: Newseria

Dowiedz się więcej

Robert Kierzek o kondycji spółki Inter Cars SA
Robert Kierzek o kondycji spółki Inter Cars SA

Podczas tegorocznej Gali Mistrzów Warsztatu Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars SA, wygłosił przemówienie na temat działalności spółki. Prezes podkreślił rolę niezależnych warsztatów w kształtowaniu branży dystrybucji części samochodowych. To one właśnie w 2013 roku wygenerowały 65 proc. krajowego przychodu Spółki ze sprzedaży części. Siła w warsztatach Inter Cars SA zdobył tytuł Spółki Giełdowej Roku […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!