Opony motocyklowe Bridgestone inspirowane MotoGP

27 maja 2014, 12:06

Bridgestone, wykorzystując doświadczenie zdobyte w wyścigach MotoGP, stworzył najbardziej zaawansowaną linię opon motocyklowych Battlax. Ich osiągi mogli sprawdzić uczestnicy cyklu spotkań Speed-Day na torze automobilklubu w Poznaniu.

Opony Bridgestone doceniono za zbalansowanie pomiędzy komfortem opony drogowej, a przyczepnością modelu wyścigowego. Użytkownicy chwalili model Bridgestone Battlax S20 EVO przede wszystkim za wysokie poczucie bezpieczeństwa i trwałość. Ich zdaniem opony Bridgestone Battlax zapewniają czucie w zakręcie i trzymanie na wyjściach z wiraży.

„Wyśmienita opona wyścigowa.” „Znakomita przyczepność.” „(…) zapewniają naprawdę wysokie poczucie przyczepności, bezpieczeństwa i komfortu.” „Daje ogromny feedback co do granicy trzymania” – to tylko niektóre z opinii uczestników szkoleń, którzy na własnej skórze przekonali się o doskonałych osiągach Bridgestone Battlax.

Także model Bridgestone Battlax V01 oraz tegoroczna nowość Bridgestone Battlax V02 (Slick) zjednały sobie fanów wśród uczestników Speed Day doskonałymi osiągami. Użytkownicy wskazali, że Bridgestone Battlax V01 oraz V02 zapewniają doskonałą stabilność i charakteryzują się znikomą ilością uślizgów podczas pokonywania i przy wychodzeniu z zakrętów. Ponadto zwrócili uwagę na stabilność maszyny w trakcie dynamicznych zmian kierunku jazdy oraz jej zwrotność i świetną przyczepność ogumienia. Co więcej, użytkownicy docenili je za przewidywalne zachowania podczas uwalniania potencjału maszyny.

Speed-Day to impreza, podczas której na torze w Poznaniu motocykliści sprawdzają swoje umiejętności oraz możliwości swojej maszyny. W kontrolowanych warunkach uczą się widowiskowych ewolucji i bezpiecznego pokonywania zakrętów z zawrotną prędkością. Mogą „zaszaleć” na śliskiej nawierzchni czy zmierzyć czas na szybkiej prostej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!