Największa na świecie fabryka łożysk – fotorelacja

27 maja 2014, 10:17

Firma Federal Mogul zaprosiła nas na zwiedzanie swojej fabryki łożysk w niemieckim Wiesbaden. Fabryka, której teren mógłby pomieścić około 18 boisk piłkarskich, jest największym na świecie tego typu zakładem produkującym łożyska ślizgowe.

Trochę historii

Zakład, który mieliśmy okazję zwiedzać powstał już w 1897 roku, kiedy to Max Wagner założył Glyco-Merall-Werke GmbH. Fabryka rosła w siłę, aby w 1937 r. stać się największym producentem łożysk w Niemczech, a w już w 1974 r. w całej Europie. Po zakupie Glyco przez korporację Federal Mogul w 1990r., fabryka stała się największym producentem łożysk ślizgowych na całym świecie.
Kolejnym ważnym kamieniem milowym w rozwoju zakładu był rok 2010, kiedy to opracowana została technologia powłoki polimerowej IROX®, dzięki którym łożyska mogą lepiej sprostać rosnącym wymaganiom współczesnych silników wyposażonych np. w systemy start-stop.

Fabryka kiedyś…

Dostępne są archiwalne zdjęcia, które pokazują jak fabryka wyglądała w przeszłości, od momentu założenia.

Fabryka dzisiaj…

Dzisiaj zakład w Wiesbaden zmienił się nie do poznania i to nie tylko ze względu na jakość sprzętu fotograficznego, którym wykonane zostały współczesne zdjęcia. Motorem napędowym, zmuszającym do rozwoju nowych technologii są stale rosnące wymagania ekologiczne, które muszą spełniać dzisiejsze silniki.

Podczas wizyty mogliśmy przyjrzeć się z bliska poszczególnym etapom produkcji panewek. Na kolejnych stacjach pracownicy Federal Mogul wyjaśniali tajniki produkcji.

Dziennikarze mieli okazję, aby własnoręcznie stworzyć sobie pamiątkę z wyjazdu.

Zwiedzaniu fabryki towarzyszył cykl prezentacji technicznych, w których inżynierowie Federal Mogul odpowiedzialni za poszczególne gałęzie działalności firmy ze szczegółami opowiadali o rozwoju swoich grup produktowych.

Na podstawie materiałów przygotujemy cykl artykułów technicznych, które po kolei będziemy publikować na naszym portalu. Pierwszy artykuł na temat bezołowiowych łożysk zwiększających trwałość silników mogą Państwo przeczytać już teraz.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Zostań łowcą deszczu – wielki konkurs Champion
Zostań łowcą deszczu – wielki konkurs Champion

W najnowszym konkursie marki Champion można zdobyć takie nagrody jak rejs statkiem po fiordach czy wycieczki do Norwegii. Aby zagrać wystarczy…wskazać najbardziej deszczową trasę. Wyznacz najbardziej mokrą trasę i wygraj Rejs statkiem do norweskich fiordów, dwie wycieczki do Norwegii i 7 zestawów handlowych (witryna + wycieraczki) to nagrody w najnowszym konkursie Champion. Aby jak najlepiej […]

,,Nowoczesne silniki wymagają coraz wytrzymalszych części” – wywiad z Michałem Łyzińskim z Federal Mogul
,,Nowoczesne silniki wymagają coraz wytrzymalszych części” – wywiad z Michałem Łyzińskim z Federal Mogul

Federal Mogul jest działającym globalnie producentem części. Zrzesza w swoich strukturach kilka popularnych marek. Na nasze pytania odpowiedział Michał Łyziński, Business Development Director Europa Środkowo-Wschodnia oraz Country Manager Polska firmy Federal-Mogul. Podczas targów ProfiAuto Show prezentowali Państwo m.in. wycieraczki sprzedawane pod marką Champion. Od jak dawna mają Państwo w ofercie te wycieraczki i jaki procent […]

Federal-Mogul Vehicle Components Division zmienia nazwę na Federal-Mogul Motorparts
Federal-Mogul Vehicle Components Division zmienia nazwę na Federal-Mogul Motorparts

Firma Federal-Mogul Holdings Corporation ogłosiła następny etap w procesie ogólnoświatowego rozwoju swoich produktów wysokiej klasy oraz wiodących marek. Grupa Vehicle Components zmienia nazwę na Federal-Mogul Motorparts. Federal-Mogul Motorparts jest czołowym dostawcą marek wysokiej klasy, w tym MOOG, Fel-Pro, Champion, Wagner, ANCO oraz Ferodo, zaopatrującym ogólnoświatowy rynek części zamiennych.  Federal-Mogul Motorparts dostarcza również producentom wyposażenia fabrycznego […]

Federal-Mogul wprowadza nowy program wycieraczek Champion Aerovantage
Federal-Mogul wprowadza nowy program wycieraczek Champion Aerovantage

Federal-Mogul wprowadza nową generację wycieraczek Champion Aerovantage o jakości OE. Ten uproszczony program wycieraczek zapewnia pokrycie potrzeb większej ilości modeli samochodów przy zastosowaniu mniejszej liczby referencji, a także oferuje produkt o lepszych właściwościach użytkowych, znajdujący się w lepszym opakowaniu. Program Aerovantage pokrywa potrzeby europejskiego parku samochodów w ponad 98%. Nowy program wycieraczek został stworzony tak, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 maja 2014, 19:15 0 0

Tak, potęga...zbudowana ręką więźniów......

Odpowiedz