Bridgestone współpracuje z Saroléa

14 maja 2014, 13:23

Bridgestone nawiązał współpracę techniczną z firmą Saroléa. Belgijska marka motocykli opracowała między innymi elektryczny supermotocykl SP7. W ramach współpracy Bridgestone zapewni wsparcie techniczne i fachową wiedzę dotyczącą opon niezbędne do testów torowych Saroléi oraz do zrealizowania planów wyścigowych tej firmy, które rozpoczną się w 2014 r.

Elektryczny motocykl przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, a na pełnych obrotach rozpędza się do 250 km/h. Bridgestone zamontuje na modelu SP7 wyścigowe Battlax V02 Slick zbudowane w najnowszej technologii pasa „GP Belt”. Plany wyścigowe Saroléa na 2014 rok obejmują TT Zero Challenge rozgrywane na wyspie Man w ramach zawodów TT – najbardziej prestiżowych wyścigów motocyklowych, a także puchar świata FIM eRoadRacing.

– „Współpraca firmy Bridgestone z marką Saroléa jest niesamowitą okazją do połączenia doświadczeń wyniesionych z zawodów MotoGPTM z naszą wizją zrównoważonej mobilności. Motocykl Saroléa przeciera szlak dla motocykli elektrycznych i e-wyścigów” – mówi José Enrique Gonzales, Dyrektor ds. marketingu w Bridgestone Europe.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!