Shell i Hyundai Motorsport w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata

, 20 grudnia 2013, 9:03

Shell powraca na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC), organizowanych przez FIA w charakterze wieloletniego partnera tytularnego – zespołu Hyundai Shell World Rally Team. W silniku nowego modelu Hyundai i20 WRC zostanie zastosowany olej Shell Helix Ultra.

Shell i Hyundai razem na trasach rajdowych

Nawiązana właśnie przez Shell współpraca z Hyundai Motorsport ma charakter globalny i trwa już od 8 lat.

Samochód Hyundai i20 WRC, który będzie brał udział w jednych z najbardziej wymagających na świecie serii rajdów motorowych, skorzysta z doświadczenia oraz niedoścignionych osiągnięć badawczo-rozwojowych firmy Shell. Naukowcy koncernu Shell współpracują z Technikami Hyundai Motorsport nad stawianymi przez nich wymaganiami w zakresie oleju silnikowego Shell Helix Ultra oraz innych produktów w Shell wykorzystywanych podczas zawodów, testów i prac rozwojowych.

Specjalistyczna wiedza, którą w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC firma Shell dzieli się z Hyundai, jest wynikiem wieloletnich projektów partnerstwa technicznego w innych obszarach sportów motorowych. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata organizowane przez FIA to jedne z najbardziej wymagających imprez motorowych na świecie. Różne rodzaje nawierzchni: od lodowych i śnieżnych, aż po asfaltowe lub żwirowe, a także zakres temperatur od -30°C do +40°C, sprawiają, że silniki poddawane są ekstremalnym próbom. Zadaniem olejów silnikowych Shell Helix Ultra jest ochrona wyczynowych silników przed nalotami negatywnie wpływającymi na moc i wydajność podczas trwania każdego rajdu w ramach rajdów WRC.

Firma Shell może pochwalić się kilkoma udanymi projektami partnerstwa w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC realizowanymi we współpracy z takimi firmami jak Ford, Škoda
i Suzuki. Wspierane przez firmę Shell zespoły trzykrotnie wygrywały mistrzostwa producentów (Talbot w 1981 r. i Peugeot w latach 1985 –86) i dwukrotnie zdobyły tytuły mistrzowskie dla kierowców (Timo Salonen w 1985 r. i Juha Kankkunen w 1986 r.).

Premierowy start Hyundaia w barwach Shell Helix odbędzie już podczas rajdu Monte Carlo, który odbędzie się 16-19 stycznia 2014 r.

Dowiedz się więcej

Jak dobrać olej silnikowy? Poznaj znaczenie oznaczeń na etykiecie
Jak dobrać olej silnikowy? Poznaj znaczenie oznaczeń na etykiecie

Na polskim rynku znajdziemy kilkadziesiąt rodzajów olejów, przeznaczonych do różnych typów silników. Wybór optymalnego rozwiązania ułatwiają oznaczenia umieszczone na opakowaniu. Poradnik przygotowany przez firmę Shell pomoże Ci zrozumieć ich znaczenie. 

Nowy Shell Helix – relacja
Nowy Shell Helix – relacja

Podczas specjalnej konferencji prasowej, firma Shell zaprezentowała ulepszoną i rozszerzoną gamę olejów silnikowych Shell Helix, przeznaczonych do samochodów osobowych. Nowość to Shell Helix Ultra wyprodukowany na bazie gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej Technologii Shell PurePlus. Shell pokazał także nowe, przeprojektowane etykiety na opakowania swoich produktów. Nowość Shell Nowa gama produktów ma spełnić wymagania większości producentów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!