Nowe stacje robocze A/C firmy Valeo

9 marca 2005, 0:00

Firma Valeo wprowadziła na rynek nową gamę stacji roboczych do obsługi samochodowych układów klimatyzacyjnych – ClimFill. W zależności od typu i wyposażenia (Techno, Advance, Auto, Pro, Master) spełniają wymagania zarówno specjalistów klimatyzacyjnych, jak również warsztatów blacharsko-lakierniczych i mechanicznych. Pracując w trzech trybach (manualnym, programowalnym oraz w pełni automatycznym), umożliwiają: odzyskiwanie, regenerację i napełnianie czynnika chłodzącego R134a. Wbudowana baza danych zawiera informacje dotyczące wymaganego czasu utrzymywania próżni oraz ilości czynnika chłodzącego i oleju w poszczególnych modelach samochodów.
]1L[
Bardzo wydajna pompa próżniowa (180 l/min) gwarantuje pełne usunięcie wilgoci z układu w trakcie dokonywania obsługi lub naprawy a duży zbiornik czynnika chłodzącego (20 kg) pozwala na obsługę nie tylko samochodów osobowych, ale także ciężarówek i autobusów. Szczegółowe informacje dotyczące urządzenia dostępne są na stronie www.valeo.com.pl
Firma Valeo wprowadziła również dwa nowe preparaty mające zastosowanie do oczyszczania i dezynfekcji układów klimatyzacji.
Clim Pur – to prosty w obsłudze spray antybakteryjny służący do oczyszczania całego systemu klimatyzacji samochodowej. Clim Pur nie jest zwykłym dezodorantem. Rozwiązuje problem u źródła poprzez eliminację bakterii i grzybów powodujących niemiłe zapachy i usterki układu klimatyzacji. Środek odświeża powietrze, ale go nie perfumuje, pozostawiając jedynie neutralną nutę czystości. Stosowanie Clim Pur jest proste i nie wymaga specjalistycznych narzędzi.
Po wyjęciu zużytego kabinowego filtra powietrza należy spryskać Clim Pur wloty powietrza znajdujące się u podstawy przedniej szyby. Powstałe kropelki wsysane są do wnętrza układu klimatyzacyjnego i pokrywają wszystkie jego elementy (parownik, przewody, wentylator, chłodnicę, obudowę grzejnika, kratę rozpraszającą).
]2P[
Clim Pur zapobiega korozji parowników aluminiowych oraz znacząco obniża ryzyko wystąpienia mikro-przecieków w układach klimatyzacyjnych. Jedno zastosowanie Clim Pur wystarcza na 15 000 kilometrów. Aby zapewnić optymalne funkcjonowanie całego systemu klimatyzacji, produkt należy stosować podczas wymiany kabinowego filtra powietrza (mniej więcej raz na rok). Clim Pur jest niepalny i nie zawiera żadnych substancji toksycznych. Elementy aktywne Clim Pur są pochodzenia naturalnego i odpowiadają normom europejskim. Clim Pur można stosować w każdym klimatyzowanym pojeździe – samochodzie osobowym, autokarze lub ciężarówce.
Bio Clip – jest wkładem antybakteryjnym mocowanym spinkami do filtra kabinowego i służy do dezynfekcji układu klimatyzacji. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na stosowanie go razem z prawie 90 procent filtrów kabinowych obecnych na rynku. Środek antybakteryjny umieszczony jest w plastikowej obudowie. Tworzywo z jakiego jest wykonana obudowa oraz jej specjalna konstrukcja powodują systematyczne dawkowanie środka do wnętrza układu.
]3L[
Dzięki temu nie następuje rozwój bakterii oraz drobnoustrojów w układzie – na parowniku, przewodach, ściankach nawiewu, itp. W odróżnieniu od Clim Pura wkład antybakteryjny nie działa doraźnie, tylko zapobiegawczo. Oznacza to, że w przypadku kiedy istnieje problem przykrego zapachu spray Clim Pur zlikwiduje go natychmiast, natomiast Bio Clip po około pięciu dniach. Bowiem taki czas jest potrzebny aby środek antybakteryjny znajdujący się we wkładzie rozprzestrzenił się w układzie i osiadł na parowniku. Jednak dzięki zastosowaniu wkładu Bio Clip możemy mieć pewność, że problem przez najbliższy rok lub 15 tys. km nie powróci. Ważnym jest, że obydwa produkty mogą być stosowane jednocześnie – Clim Pur aby usunąć przykry zapach lub przeczyścić układ oraz Bio Clip aby mieć pewność, że w układzie nie nastąpi rozwój bakterii i drobnoustrojów.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!